SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sensacyjna seria książek Jakub Kania autorstwa Macieja Siembiedy

Seria książek Jakub Kania została napisana przez Macieja Siembiedę - reportażystę i pisarza, trzykrotnego zdobywcę nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przynależy do gatunku powieści sensacyjnych. Obejmuje pięć tomów, których kolejność czytania nie ma znaczenia. Dwa pierwsze tomy zostały wydane w miękkich oprawach przez wydawnictwo Wielka Litera, zaś trzy ostatnie - przez wydawnictwo Agora. Seria książek Jakub Kania opowiada o śledztwach, które prowadzi tytułowy bohater. Dotyczą one zagadek związanych z płótnem Jana Matejki oraz obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, a także miejsca pochówku holenderskich Żydów, sekretów niemieckich okultystów i tajemnic Grodkowa.

Cykl książek Jakub Kania – tom pierwszy

Cykl książek Jakub Kania - tom pierwszy, zatytułowany 444, przedstawia postać tytułowego Jakuba Kani jako prokuratora IPN-u. Daje się on wciągnąć w walkę o płótno, którym jest często kradziony obraz Jana Matejki - Chrzest Warneńczyka. Zanikają ważne dokumenty dotyczące ów obrazu, bowiem dziennikarz, który miał je ujawnić, ginie w wypadku samochodowym. Tajemnica, jaka wiązać się miała z dziełem Matejki, dotyczy przepowiedni, jakoby co 444 lata islam i chrześcijaństwo miałoby szansę się pojednać. Niestety jest ktoś, komu bardzo zależy na tym, by przepowiednia nigdy się nie spełniła. Komu na tym zależy? Sprawdź, czytając cykl książek Jakub Kania!

Książki Jakub Kania – tom drugi

Książki Jakub Kania obejmują tom drugi. Nosi tytuł Miejsce i imię. Opowiada o zadaniu, jakie zostało wyznaczone dla Jakuba Kani. Ma znaleźć pochówek Żydów holenderskich. Jak się okazuje, w obozie ukryto szlifiernię diamentów. Oznaczało to ogromny zarobek w przeszłości, na którym do dziś próbują czerpać korzyści współcześnie żyjące osoby. Co ciekawe, książki Jakub Kania obejmujące tę część oparte zostały na prawdziwych wydarzeniach historycznych, a ich akcja dzieje się na Górze Świętej Anny, która niegdyś stanowiła obóz koncentracyjny.

Seria Jakub Kania – tom trzeci

W tomie trzecim serii Jakub Kania pod tytułem Wotum czytelnicy mają szansę sobie przypomnieć wydarzenie z 9 grudnia 2012 roku, kiedy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej stał się zagrożony w wyniku zamachu. Przed zniszczeniem uratowała go pancerna szyba. Do rozwiązania zagadki zbrodni na najświętszym obrazie zostaje zaangażowany Jakub Kania. Mężczyzna podejmuje się wyzwania i dociera do opactwa Saint-Germain-des-Pres, następnie do wioski położonej na Opolszczyźnie. Jak się okazuje, kopię obrazu Czarnej Madonny ukryto tam już w czasach potopu szwedzkiego. Powstaje jednak pytanie, czy to kopia, czy może jednak oryginał? Aby poznać na nie odpowiedź, przeczytaj serię Jakub Kania. A jeśli szukasz także innych powieści sensacyjnych, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

Cykl Jakub Kania – tom czwarty

Tom czwarty cyklu Jakub Kania Maciej Siembieda zatytułował jako Kukły. Tym razem główny bohater  ma za zadanie znaleźć odpowiedzi na pytania stawiane przez niemiecką dziennikarkę, dotyczące pożaru sprzed wojny, który zniszczył magnacką rezydencję na Śląsku. Jak się okazuje, wydarzenie to wiąże się z przerażającym odkryciem w kościele i prowadzi do Freudenkreis - funkcjonującej wciąż organizacji, która skupia wokół siebie ludzi Heinricha Himmlera. Trop Jakuba Kani zmierza do sekretów niemieckich okultystów, którzy zbierają informacje dotyczące czarownic. Jakie odkrycie go czeka? Dowiesz się tego, czytając cykl Jakub Kania!

Seria książek Jakub Kania – tom piąty

Ostatni tom serii książek Jakub Kania został zatytułowany Kołysanka. Stawia on przed czytelnikami wiele zagadkowych pytań. Maciej Siembieda próbuje odkryć, co sprawiło, że znany na całym świecie kompozytor Adam Chaczaturian znalazł się na Śląsku Opolskim. Jakub Kania, zastanawiający się nad tym pytaniem, trafia do Grodkowa, gdzie poznaje Iwonę Kern - radną sejmiku wojewódzkiego. Prokurator stara się rozwikłać jej tajemnice. Zastanawia się także nad tym, co skrywają ruiny tamtejszych rezydencji magnackich, w których odbył się niegdyś koncert orkiestry wyłącznie dla dwóch osób. Seria książek Jakub Kania to wciągające od pierwszej do ostatniej strony powieści, obok których nie można przejść obojętnie!


... ...