SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria Jack Reacher powieści sensacyjne pełne akcji

Cykl książek o Jacku Reacherze jest jednym z najpopularniejszych na świecie i obecnie liczy 28 tomów powieści. Już od 27 lat wierni fani śledzą poczynania głównego bohatera. Seria książek Jack Reacher sprzedała się dotychczas w ponad 100 milionach egzemplarzy. Niezmiennie grono czytelników powieści z cyklu Jack Reacher się powiększa, a wszystko to dzięki umiejętnemu łączeniu gatunków literackich takich jak kryminał, western, thriller, błyskotliwym dialogom i nieszablonowej konstrukcji fabuły. Jack Reacher to postać, którą musi poznać każdy fan powieści sensacyjnych z kryminalnym wątkiem, wartką akcją i wciągającą fabułą. 

Kim jest bohater cyklu książek Jack Reacher? 

Jack Reacher jest tajemniczy, nie posiada dokumentów, pokaźnego majątku, w podróże autostopem czy autobusem zabiera jedynie kilka ubrań, wygasły paszport i kartę płatniczą. Reacher można uznać za jego pseudonim zawodowy, który idealnie odnosi się do tego, czym się zajmuje. Czy można więc powiedzieć coś więcej o bohaterze cyklu? Jack Reacher jest byłym majorem Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych, wydalonym ze służby w jednostce zajmującej się najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi sprawami. Pozostawiając życie w koszarach za sobą, zaczął przemierzać Stany Zjednoczone, podejmując dorywcze prace, które niejednokrotnie wpędzają go w ogromne tarapaty. Tak naprawdę zwolnienie ze służby pomogły mu poznać jego kraj, co dotychczas nie było mu dane przez liczne misje poza granicami kontynentu. Wpajany od dziecka kodeks honorowy, doświadczenie zawodowe i siła mięśni pozwalają mu za każdym razem rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy, jakich się podejmuje. Można zauważyć pewne podobieństwo bohatera serii książek Jack Reacher do kultowego agenta 007 Jamesa Bonda. Skryty były wojskowy charakteryzujący się błyskotliwością, sprytem i siłą, o zagadkowej i widocznie bolesnej przeszłości, która odcisnęła piętno na osobowości. Postawa bohatera, nieznajomego walczącego ze złem to już wręcz mitologiczny czynnik, dzięki któremu czytelnicy darzą tak ogromną sympatią główną postać serii. Jack Reacher to ostatni sprawiedliwy, którego łaknie każdy fan powieści sensacyjnych. 

Jack Reacher - wszystkie części

Każda kolejna odsłona serii Jack Reacher niesie za sobą nową historię, ukazuje nieznane wcześniej czytelnikom wątki dotyczące życia byłego majora. W naszym asortymencie znajdują się wszystkie wydania przygód Jacka Reachera, ale polecamy zapoznać się z bestsellerowymi częściami serii. Akcja Siły perswazji ma miejsce w Bostonie, gdzie Reacher zauważa byłego oficera wywiadu Francisa Xaviera Quinna, którego od wielu lat uznawał za zmarłego. Jak się okazuje przestępcza przeszłość i nielegalne działania wciąż są dewizą Quinna, co Jack Reacher próbuje zakończyć raz na zawsze. W Czasie Przeszłym były major zbacza z wyznaczonej przez siebie trasy by poznać miasto rodzinne swojego ojca. Niestety odkrywanie przeszłości niesie za sobą równie wiele niebezpieczeństw co przyszłość i teraźniejszość. Reacher w Zgodnie z planem staje się celem dwóch gangów. Wszystko to przez dobry uczynek, na który się zdobył wobec starszego mężczyzny. Jak widać, przypadek czasem ustępuje miejsca wydarzeniom, które nie są zgodne z planem. Wyoming w Nocnej rundzie przywita wojskowego widokiem znajomego sygnetu w lombardowej witrynie. Chęć poznania właścicielki przedmiotu wiąże się ze stawieniem czoła grupie harleyowców i lokalnemu mafiozie, brutalnymi wywiadami i wspomnieniami Akademii Wojskowej w West Point. 61 godzin - właśnie tyle ma Jack Reacher na uratowanie świadka koronnego w sprawie gangu narkotykowego. Świadkiem tym jest miła starsza pani z Dakoty, której życie leży w rękach bohatera powieści Lee Childa. W tajnej służbie, czyli jak zabić wiceprezydenta. Zaintrygowani? Jack Reacher zostaje zatrudniony przez Biały Dom by sprawdzić ochronę polityka, a najlepszym na to sposobem jest sfingowany zamach. Zapewniamy, że każda z części serii Jack Reacher jest po brzegi wypełniona akcją, pościgami, rywalizacją, ale także wrażliwością na ludzkie problemy, cierpienia i emocje. 

Jack Reacher — kolejność czytania

Przy tak dużej liczbie książek, zastanawia prawidłowa kolejność czytania historii i Jacku Reacherze. Autor bawi się chronologią, co sprawia, że każda z części może być czytana jako oddzielna historia. Można też dla łatwości zapoznawać się z nimi w kolejności wydawania.

Są więc trzy możliwości wyboru kolejności czytania książek o Jacku Reacherze:

 1. Według daty publikacji
 2. W kolejności chronologicznej
 3. Bez żadnego porządku: zupełny chaos

Jak Reacher — chronologicznie

Jeśli chcesz przeczytać serię Jakc Reacher chronologicznie, sięgnij po książki w następującej kolejności:

 1. Nieprzyjaciel
 2. Sekret
 3. Sto milionów dolarów
 4. Ostatnia sprawa
 5. Poziom śmierci
 6. Uprowadzony
 7. Wróg bez twarzy
 8. Podejrzany
 9. Echo w płomieniach
 10. W tajnej służbie
 11. Siła perswazji
 12. Jednym strzałem
 13. Bez litości
 14. Elita zabójców
 15. Nic do stracenia
 16. Jutro możesz zniknąć
 17. 61 godzin
 18. Czasami warto umrzeć
 19. Poszukiwany
 20. Nigdy nie wracaj
 21. Sprawa osobista
 22. Zmuś mnie
 23. Nocna runda
 24. Czas przeszły
 25. Zgodnie z planem
 26. Strażnik
 27. Lepiej już umrzeć
 28. Bez planu B

 

Jak Reacher - kolejność według daty wydania

Jeśli chcesz przeczytać cykl Jak Reacher w kolejności publikacji, sięgni po książki według kolejności tomów:

 • Poziom śmierci. Tom 1
 • Uprowadzony. Tom 2
 • Wróg bez twarzy. Tom 3
 • Podejrzany. Tom 4
 • Echo w płomieniach. Tom 5
 • W tajnej służbie. Tom 6
 • Siła perswazji. Tom 7
 • Nieprzyjaciel. Tom 8
 • Jednym strzałem. Tom 9
 • Bez litości. Tom 10
 • Elita zabójców. Tom 11
 • Nic do stracenia. Tom 12
 • Jutro możesz zniknąć. Tom 13
 • 61 godzin. Tom 14
 • Czasami warto umrzeć. Tom 15
 • Ostatnia sprawa. Tom 16
 • Poszukiwany. Tom 17
 • Nigdy nie wracaj. Tom 18
 • Sprawa osobista. Tom 19
 • Zmuś mnie. Tom 20
 • Sto milionów dolarów. Tom 21
 • Adres nieznany (zbiór opowiadań)
 • Nocna runda. Tom 22
 • Czas przeszły. Tom 23
 • Zgodnie z planem. Tom 24
 • Strażnik. Tom 25
 • Lepiej już umrzeć. Tom 26
 • Bez planu B. Tom 27
 • Sekret. Tom 28

 

Jak Reacher - najnowsza część

Najnowsza część serii Jak Reacher to tom 28 zatytułowany "Bez planu B" (ang. "No Plan B"). W tej części Reacher przypadkowo staje się świadkiem morderstwa popełnionego w małym miasteczku w Kolorado. Ofiara, kobieta, zostaje zepchnięta pod autobus przez tajemniczego mężczyznę, który natychmiast znika z miejsca zdarzenia. Reacher, znany z niesubordynacji wobec niesprawiedliwości, postanawia podążyć za mordercą i odkryć, kto za tym stoi oraz dlaczego. Jego śledztwo prowadzi go przez zawiłe intrygi i korupcję, ujawniając mroczne tajemnice i spiski. Jak zwykle, jego podróż obfituje w niebezpieczeństwa, akcję i nieoczekiwane zwroty akcji.

Tom 29 serii Jack Reacher, zatytułowany "In Too Deep," ukaże się 22 października 2024 roku. Nie jest jeszcze znany polski tytuł ani data premiery polskiego wydania tej książki. 

Lee Child autor tajemniczy jak sam bohater

Kiedy już myśleliście, że bardziej zagadkowo być nie może, jeśli chodzi o cykl książek Jack Reacher, my pytamy co wiecie na temat Jima Granta? To właśnie prawdziwe imię twórcy serii powieści sensacyjnych o byłym żandarmie. Brytyjski pisarz swojego bohatera ulokował za Oceanem i publiczności przedstawił go w 1997 roku w Poziomie śmierci. Od tego kryminalnego debiutu średnio co rok przedstawia czytelnikom kolejne historie majora Reachera. Za powieść 61 godzin otrzymał honorowy stopień naukowy przyznany przez De Montfort University w Leicester. Sam ufundował 52 stypendia Jacka Reachera dla studentów Uniwersytetu Sheffield, której sam jest absolwentem. Child zagrał także epizodyczną rolę w ekranizacji jednej ze swoich powieści. 

Filmowe adaptacje książek o przygodach Jacka Reachera

Dotychczas ekranizacji na wielkim ekranie doczekały się dwie części serii książek Jack Reacher: Jednym strzałem (film z 2012 roku) i Nigdy nie wracaj (film z 2016 roku). W obu przypadkach w rolę ikonicznego żandarma Jacka Reachera wcielił się Tom Cruise. W 2022 roku na platformie Amazon Prime ukazał się serial Reacher na podstawie pierwszego tomu - Poziom Śmierci, gdzie postać byłego wojskowego wykreowanego przez Lee Childa zagrał  Alan Ritchson. 

 


... ...
Zobacz więcej produktów