SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria książek Cormoran Strike

Seria książek Cormoran Strike to poczytne kryminały autorstwa jednej z najbardziej znanych współczesnych pisarek na świecie - J. K. Rowling, która zdecydowała się publikować je pod męskim pseudonimem Robert Galbraith. Wszystkie te powieści zostały wydane przez wydawnictwo Dolnośląskie. Obejmują sześć tytułów. Seria książek Cormoran Strike opowiada o tytułowym bohaterze, który jest detektywem z Londynu oraz weteranem wojennym. Stracił nogę podczas służby w Afganistanie, dotykają go problemy finansowe oraz odejście żony.

Cormoran Strike – kolejność czytania

Cormoran Strike kolejność czytania nie ma większego znaczenia dla zrozumienia całokształtu fabuły, ponieważ wątki z poszczególnych części nie łączą się ze sobą. Są jednak ponumerowane zgodnie z chronologią ich wydawania. Tom pierwszy nosi tytuł Wołanie kukułki, tom drugi - Jedwabnik, tom trzeci - Żniwa zła, tom czwarty - Zabójcza biel, tom piąty - Niespokojna krew, zaś tom szósty - Serce jak smoła. Cormorana Strike’a kolejności czytania nie trzeba zatem przestrzegać, można czytać te książki zarówno zgodnie z chronologią, jak i wybiórczo, by móc tak samo odkrywać zupełnie różne interesujące historie. A jeśli szukasz także innych kryminałów, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

Seria Cormoran Strike – o czym właściwie jest?

Seria Cormoran Strike w tomie pierwszym przedstawia historię głównego bohatera, który zostaje zatrudniony przez brata modelki, której ciało zostało znalezione niedaleko apartamentu w Londynie. Celem mężczyzn jest próba udowodnienia, że, wbrew opinii policji, nie było to samobójstwo. W tomie drugim detektyw zostaje zatrudniony przez żonę pisarza, który zaginął. Jak się okazuje, ukończył on właśnie książkę, która opisuje w dość jadowity sposób wszystkich jego znajomych, co mogło przyczynić się do tego, że komuś zależało na jego zniknięciu. W tomie trzecim przełożona Strike’a otrzymuje przesyłkę, w której znajduje odciętą nogę kobiety. Bohaterowie próbują rozwikłać tę tajemniczą zagadkę. Tom czwarty przedstawia postać mężczyzny, który prosi detektywa o wyjaśnienie zbrodni sprzed lat. Seria Cormoran Strike w tomie piątym opowiada historię kobiety, której matka zniknęła w zagadkowych okolicznościach przed wieloma laty. Tom szósty zaś to historia młodej kobiety, która prześladowana jest w internecie przez nieznaną sobie osobę.

Cormoran Strike seria książek – dla kogo jest przeznaczona?

Cormoran Strike seria książek przeznaczona jest dla wszystkich miłośników kryminałów, a także wiernych fanów twórczości J.K. Rowling. Nawet, jeśli dotychczas nie czytałeś powieści sensacyjnych, a od lat uwielbiasz Harry’ego Pottera, czytając powieści Roberta Galbraitha masz szansę doświadczyć specyfiki pióra znanej autorki. Cormoran Strike seria książek doskonale nadają się dla osób w każdym wieku i stanowią świetny pomysł na prezent dla moli książkowych.


... ...