SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kultowa seria Artefakty – Wydawnictwo Mag

Seria Artefakty to cykl książek, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Mag. Książki należą do gatunku fantastyki naukowej. Pierwsze tytuły z tej serii zostały wydane w kwietniu 2015 roku. Seria nie należy wyłącznie do jednego autora; Kilkanaście nazwisk i łącznie kilkadziesiąt tytułów składa się na całość serii Artefakty. Mag jest warszawskim wydawnictwem, które rozpoczęło działalność, sprzedając gry fabularne oraz czasopisma im poświęcone, obecnie specjalizuje się przede wszystkim w literaturze science-fiction oraz fantastyce. Seria Artefakty wyróżnia się jednolitą szatą graficzną oraz wydaniami wyłącznie w twardej oprawie. 

Światowe bestsellery z gatunku fantastyka: seria Artefakty - Wydawnictwo Mag. Od których tytułów zacząć czytanie?

Wydawnictwo Mag zostało założone w 1993 roku z ogromnej pasji do szeroko pojętej literatury z gatunku fantastyka, na którą składają się, między innymi, science-fiction oraz fantasy. Oferta wydawnictwa jest dość zróżnicowana, jednak zawiera przede wszystkim tytuły z tak zwanej, górnej półki, w zdecydowanej większości są to światowe bestsellery i książki absolutnie kultowe. Serię Artefakty Wydawnictwo Mag rozpoczęło wydawać w 2015 roku. Pierwszymi tytułami z tego cyklu są: Wszyscy na Zanzibarze Johna Brunnera, Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo Williama Gibsona oraz Trawa Sheri Tepper. Seria już od początku otrzymywała bardzo pozytywne opinie od czytelników i recenzentów. Niejednokrotnie zyskała miano prestiżowych, prawdziwych perełek literatury fantasy oraz źródło wspaniałych przygód literackich. 

Seria Artefakty – autorzy i ich najpopularniejsze tytuły

Jednym z autorów, którego książki wpisują się w serię Artefakty, jest Dan Simmons. Jest to urodzony 4 kwietnia 1948 roku amerykański pisarz i autor książek, którego twórczość wyróżnia się, między innymi, tym, że trudno ją sklasyfikować jako jeden gatunek. Dan Simmons publikuje książki należące do gatunku science-fiction, fantasy, kryminał, a także horror oraz powieść historyczna. To wszechstronny i bardzo znany autor, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie, w tym w Polsce. Za swoją powieść Hyperion, która po raz pierwszy została opublikowana w 1989 roku, otrzymał Nagrodę Hugo oraz Nagrodę Locusa. Obydwa wyróżnienia przyznawane są za najwybitniejsze dokonania literackie z gatunku fantastyki i science-fiction. Kontynuacją powieści są książki: Upadek Hyperiona, Endymion i Triumf Endymiona

Wydawnictwo Mag – Artefakty. Lista tytułów z serii w kolejności wydania

Jeśli planujesz przeczytać w całości tę kultową serię od Wydawnictwa Mag bądź planujesz uzupełnić swoją domową biblioteczkę, z pewnością przyda Ci się informacja na temat pełnej listy tytułów, które składają się na serię Artefakty. Zgodnie z kolejnością publikowania powieści w cyklu są to: Wszyscy na Zanzibarze, Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo, Trawa, Drugie odkrycie ludzkości. Norstrilia, Przedrzeźniacz, Na fali szoku, Hyperion, Upadek Hyperiona, Ślepe stado, Odwrócony świat, Człowiek, który spadł na Ziemię, Skrzydła nocy, Endymion, Wypalić Chrom, 451° Fahrenheita, Triumf Endymiona, Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca, Jestem legendą i inne utwory, Cień i Pazur, Miecz i Cytadela, Green Town, Najlepsze Opowiadania, Obcy w obcym kraju, Ogień nad otchłanią, Małe, duże, czyli Zgromadzenie istot, Trylogia Mostu: Światło wirtualne, Idoru, Wszystkie jutra, Zygzakowata Orbita, Urządzenie Centauryjskie oraz Czekanie na smoka. 


... ...