Gra Carcassonne - Opactwo i Burmistrz (druga edycja polska) Rozszerzenie piąte - gra planszowa Bard | Sklep Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra Carcassonne - Opactwo i Burmistrz (druga edycja polska) - Bard

Rozszerzenie piąte

 • Promocja
  image-promocja

Gra Carcassonne - Opactwo i Burmistrz (druga edycja polska), Rozszerzenie piąte - opis produktu:

Opactwo i Burmistrz to dodatek zawierający trzy nowe rodzaje drewnianych pionków, sześć żetonów opactw i dwanaście żetonów terenu.

Żetony opactw działają tak jak klasztory z podstawowej wersji, jednak nie muszą pasować do otaczającego je terenu. Pionki Burmistrzów mogą być postawione tylko w miastach a ich siłę określa liczba tarcz w danym mieście. Dodatkowo rozszerzenie zawiera pionki Stodół i Wozów.Stodoły pozwalają na punktowanie łąk w czasie gry zamiast na koniec. Wozy ustawione na drogach, miastach lub klasztorach mogą poruszać się do przyległej niezakończonej budowy gdy aktualna jest zakończona.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Carcassonne (druga edycja polska).

Wydanie polskie.

Zawartość pudełka:


- 12 żetonów z motywami terenu
- 6 żetonów opactw
- 6 drewnianych pionków burmistrza
- 6 drewnianych pionków stodół
- 6 drewnianych pionków wozów

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 40 - 50 minut

Carcassonne - Opactwo i Burmistrz - opinie


Nie jesteś przekonany, czy powinieneś zakupić Carcassonne - Opactwo i Burmistrz(druga edycja polska)?
Opinie o grze znajdziesz w sklepie Gandalf. Zachęcamy naszych użytkowników do pozostawiania recenzji ulubionych (i nie tylko) produktów.
Zapoznaj się z nimi i przekonaj, że warto wejść w posiadanie nowej gry planszowej.
Przetestowałeś już grę planszową Carcassonne - Opactwo i Burmistrz(druga edycja polska)?
Opinią koniecznie podziel się z innymi Klientami Gandalfa.S
Szczegóły

RECENZJE - Gry - Gra Carcassonne - Opactwo i Burmistrz (druga edycja polska), Rozszerzenie piąte

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 36 ocen )
 • 5
  26
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  4
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Andrzej

ilość recenzji:3

29-04-2021 16:28

Ogólnie z dodatku jestem zadowolony. Wprowadza on do gry 3 ciekawe elementy:
1. Nowe płytki terenu, które nietuzinkowo łączą miasta. Płytki wprowadzają tunele i mosty, które dodają grze więcej niespodziewanych momentów.
2. Bardzo ciekawą regułę z zagraniem burmistrza w mieście, którego wartość wynosi tyle, ile w mieście mamy herbów. Jest to kolejny element, który wprowadza do gry więcej strategii.
3. Płytki "zatykacze" dziur na planszy - osobiście uważam je za element bardzo pożądany. Umożliwiają ukończenie terenów, gdzie czasami złośliwy przeciwnik będzie chciał nam uniemożliwić zamknięcie miasta lub klasztoru.

Dodatku Burmistrz używamy wraz z podstawą Big Box, właściwie przy każdej grze. Należy jednak nadmienić, że pionek burmistrza bardzo przypomina duży pionek z dodatku karczmy i katedry. Pionek burmistrza mógłby się więc bardziej odróżniać.

Czy recenzja była pomocna?

Daniel Skibiński

ilość recenzji:1

brak oceny 15-01-2019 11:21

dwa duże atuty tego dodatku to burmistrz oraz płytka opactwa która bardzo pomaga w sytuacji gdy nie możemy dopasować płytki aby zamknąć miasto. Gdy zagrałem z tym dodatkiem nie wyobrażam sobie nie mieć płytki opactwa. gdy masz zwykłego rycerza i dużego pionka do dyspozycji a w mieście znajduje sie duzo tracz warto zaskoczyć graczy Burmistrzem którego wartość mierzona jest ilościa tarczy. Tak jak pisałem w innym komentarzu podstawa+rzeka + dodatki 1-5 i gra robi sie bardzo ciekawa polecam .w sklepie każda z wymienionych częsci ma rabat wieć nie ma sie co zastanawiać i brać wszytski i łupać.pozdrawiam i serdecznie polecam

Czy recenzja była pomocna?

JK

ilość recenzji:36831

brak oceny 10-06-2018 15:22

Niedoceniany Burmistrz jest warto tyle ile jest herbów w mieście. Wóz to dodatkowy pionek, który po ukończeniu obszaru może przejść na następny niezajęty obszar. Dwór po wykorzystaniu od razu podlicza rolników. Do tego uniwersalna płytka opactwa (pasuje do wszystkiego) dla każdego racza.

Czy recenzja była pomocna?

Ewa

ilość recenzji:1

brak oceny 5-01-2018 12:28

Gra super sama w sobie. Ten dodatek dostarcza wiele nowych możliwości w grze. Kawał dobrej roboty. Zamówienie i mozliwosc odbioru w trybie ekspresowym a to było przed samiutkimi świętami. Szacun za szybkość.

Czy recenzja była pomocna?

Syl

ilość recenzji:36831

brak oceny 24-03-2017 07:53

Witam. Cala seria jest świetna. To rozszerzenie jedno z ciekawszych. Grafika przepiekna, bardzo porządne wykonanie. Natomiast dostawa bardzo szybka a paczka ładnie zapakowana.
Pozdrawiam.

Czy recenzja była pomocna?