Gra BANG! - gra planszowa Bard | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gra BANG! Bard

 • Promocja
  image-promocja

gry / zabawki

Gra BANG! - opis produktu:

Powrót na dziki zachód w nowej edycji hitowej gry!


Każdy z nas oglądał w swoim życiu western.Klasyczny, gdzie szeryf z gwiazdą na piersi stał naprzeciw bandytów, a o życiu i śmierci właśnie decydowało jedno(lub więcej) BANG!
Bang! to gra karciana dynamiczna jak atak Indian osadzona w realiach dzikiego, nieokiełznanego zachodu.
Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników.

Na głównej ulicy ,szli naprzeciw siebie w samo południe...


Co charakteryzuje dobrą grę imprezową? Przede wszystkim możliwość grania w wiele osób - cztery to minimum, a im więcej tym lepiej. Siedem to dobra, szczęśliwa liczba, w sam mieszcząca się przy stole, a ilość kufli ze złotym płynem nie przesłania jeszcze widoku kart. Musi być szybka jak seria z Gatlinga i dynamiczna jak najazd Indian. A przede wszystkim - musi być zabawna, dawać okazje do ciętych odzywek i jeszcze bardziej ciętych ripost w stronę współgracza, wywoływać salwy śmiechu i pełnych emocji okrzyków przy stole.

To wszystko posiada Bang!, idealna gra karciana na konwent bądź wizytę w barze z kolegami: szybka i emocjonująca gra w której wcielamy się w bohaterów westernów - dobrego szeryfa jego pomocników, złych bandytów, i jednego renegata spod ciemnej - notabene - gwiazdy.

W tym miasteczku są pewne zasady GringoKarty w grze dzielą się na kilka rodzajów. Są to kartoniki przedstawiające bohaterów, w których się wcielamy (każda z indywidualnym rysunkiem i zasadą specjalną), są karty funkcji (Szeryf, Renegat, dwóch Pomocników Szeryfa i trzech Bandytów), karty ekwipunku, które podczas gry wykładamy przed sobą oraz karty zdarzeń, między innymi strzały i uniki. Rozgrywka jest wyjątkowo prosta do zrozumienia - każda z funkcji ma swoje zadania , i realizuje je dzięki ekwipunkowi i zdarzeniom. Ważne w grze jest, kto gdzie siedzi - karty broni determinują, jak daleko możemy strzelać, a więc może się okazać, że szeryf dla któregoś bandyty jest na początku gry nieosiągalny, i musi się do niego przebić "po trupach" siedzących bliżej szeryfa graczy.
Wszystkie funkcje (prócz Szeryfa), są tajne - co daje nam szerokie pole do popisu dla miłośników blefu. Czy ten, który strzela do Bandytów, jest Pomocnikiem Szeryfa, czy też Renegatem, który zostawia sobie stróża prawa na koniec?

Spotkali się w samo południe


Rozgrywka w Bang! jest bardzo szybka, pełna emocji i nie dająca czasu do namysłu. Przy grze wymaga od uczestników zabawy umiejętności trafnej oceny sytuacji na stole i sztuki blefu.

W rozgrywce wspiera nas szeroki garnitur broni - od szybkostrzelnych rewolwerów do dalekosiężnych Winchesterów, wierzchowce, które ułatwiają nam ucieczkę przed przeciwnikami bądź trafienie tychże, beczki, za którymi możemy się chować przed pociskami, bądź inne wydarzenia - takie jak uniki, najazd Indian, czy też kosząca seria z karabinu marki Gatling. Jedna partia trwa od kilku do maksymalnie dziesięciu - piętnastu minut, zależnie od ustawienia szeryfa względem Bandytów.

W Banga Można grać godzinami i nie nudzić się przy tym - różnych kombinacji ustawień, bohaterów, ekwipunku i zdarzeń jest taka mnogość, że trudno o dwie identyczne partie. Nawet nie zauważysz, że siedzicie w saloonie którąś z kolei godzinę, pijąc szóste czy siódme piwo i na zmianę broniąc i strzelając do szeryfa podczas kolejnych zabawnych, pełnych śmiechu rozgrywek.Zawartość pudełka:- 7 kart ról
- 16 kart bohaterów
- 7 skrótów zasad
- 30 żetonów nabojów
- 80 kart
- 7 plansz graczy
- instrukcja

Liczba graczy: 4 - 7 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 20 - 40 minut

S
Szczegóły

Gry / Zabawki bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Gry - Gra BANG!

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 16 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: