SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Andrzej Ziemiański - biografia

Andrzej Ziemiański to polski autor powieści fantasy i science-fiction. Absolwent Politechniki Warszawskiej, inżynier architekt. Karierę naukową porzucił dla pisania książek fantasy, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Jest jednym z najbardziej znanych pisarzy fantastyki w Polsce. Andrzej Ziemiański napisał 20 powieści, 2 słuchowiska radiowe, 4 zbiory opowiadań i kilkanaście artykułów do wielu czasopism. Został uhonorowany prestiżowymi nagrodami w Polsce, m.in. Sfinksami, Nautilusami i Zajdlami. Początkowo powieści Andrzeja Ziemiańskiego miały nieokreślone miejsca akcji i anglojęzycznie brzmiące nazwy własne, zgodnie z pasującą w latach 90. modą. Dzisiaj autor akcję osadza w Polsce, głównie w rodzinnym Wrocławiu, a postaci inspirowane są osobami, które poznał osobiście.

Andrzej Ziemiański – książki fantasy


Achaja to najbardziej znana z powieści Andrzeja Ziemiańskiego. Książka obejmuje 3 tomy i opowiada o tytułowej księżniczce, która na skutek spisku dostaje się do niewoli i rozpoczyna służbę w armii. Andrzej Ziemiański w swojej twórczości docenia postaci kobiece. Achaja jest jedyną kobietą - władczynią w powieściach polskich z gatunku fantasy. Pisarz stworzył jeszcze cztery kilkutomowe kontynuacje serii, których bohaterem staje się szermierz Virion. Jeśli lubisz opowiadania, czeka na Ciebie antologia Zapach szkła, która po raz pierwszy publikowana była w 2003 roku na łamach magazynu Nowa Fantastyka. Na Gandalf.com.pl znajdziesz także ebooki Andrzeja Ziemiańskiego. Książki dostępne w formacie cyfrowym to audiobooki i ebooki.

Andrzej Ziemiański – książki science-fiction


Zabawa gatunkami i konwencjami to domena Andrzeja Ziemiańskiego. Książki jego autorstwa mają w sobie cechy nie tylko fantasy, ale i science-fiction. W katalogu pisarza znajdują się także pozycje w stylu stricte futurystycznym jak Cyberpunk. Tajemnicze morderstwa popełniane w laboratoriach oraz miasto, którym rządzą brutalne gangi i bezduszne korporacje to motywy przewodnie powieści. Toy Wars to kolejna propozycja, w której główną bohaterką jest silna kobieta. Była prostytutka i narkomanka zostaje zmuszona utrzymać się z pracy prywatnego detektywa, a jedno ze zleceń wywróci jej życie do góry nogami. Bezpośredniość to jedna z cech twórczości Andrzeja Ziemiańskiego - książki obfitują w brutalność i wulgaryzmy.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 76 książek, których autorem jest: Andrzej Ziemiański. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, fantastyka, nagrody literackie, fantastyka, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, fantastyka, Książki na prezent 🎁, bestsellery wszech czasów, Książka Roku 2023, Top 100 Gandalfa, Bestsellery.

Na książki autora Andrzej Ziemiański mamy rabaty sięgające do 28%.
... ...
Zobacz więcej produktów