Brandon Sanderson książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Brandon Sanderson - biografia

Brandon Sanderson urodził się 19 grudnia 1975 w Lincoln w stanie Nebraska. W 1994 rozpoczął studia biochemiczne na Uniwersytecie Brighama Younga w Provo w stanie Utah, ale przerwał je w 1995 roku, by uczestniczyć w misji Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Seulu. Gdy wrócił do Stanów Zjednoczonych, zmienił kierunek rozwoju i w 2005 skończył studia z twórczego pisania.

Książki Brandona Sandersona


Dzisiaj znany jest z licznych książek fantastycznych oraz przygodowych przeznaczonych przede wszystkim dla młodzieży oraz wykłada twórcze pisanie. Warto jednak wiedzieć, że do 2003 roku napisał aż 12 powieści i żadna nie została wydana. Dopiero w 2005 roku ukazała się debiutancka książka Brandona Sandersona Elantris, która zebrała raczej pozytywne recenzje, ale nie przyniosła mu jeszcze znacznej rozpoznawalności. Kiedy w 2007 roku zmarł Robert Jordan, autor cyklu Koło Czasu, jego żona wybrała Brandona Sandersona do sfinalizowania ostatniego, dwunastego tomu tej serii. Został on wydany aż w 3 częściach, co było podyktowane obszernym materiałem, który pozostawił po sobie zmarły pisarz.

Sukces Brandona Sandersona


Międzynarodową sławę i ugruntowanie pozycji przyniósł autorowi cykl Z mgły zrodzony, którego pierwszy tom ukazał się w 2006 roku. Książki Brandona Sandersona trafiały na listę bestsellerów „New York Timesa” 6 razy. Otrzymał też 2 nagrody Hugo. Powieści Sandersona można przeczytać w 20 różnych językach.
z5
1 - 5 z 123 ofert