SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Jurij Felsztinski - biografia

Jurij Felsztinski to amerykański historyk pochodzenia rosyjskiego. Autor licznych publikacji i książek na temat Rosji oraz teorii spiskowych, związanych z zamachami terrorystycznymi na terenie kraju. Jurij Felsztinski to również współautor książki FSB wysadza Rosję, poświęconej teoriom spiskowym o przyczynach i organizacji serii wybuchów budynków mieszkalnych w Rosji jesienią 1999 roku. Autor licznych publikacji i komentarzy na tematy społeczno-polityczne w wielu mediach w szczególności w Radiu Wolność i publikacji GORDON.

Jurij Felsztinski i jego emigracja z powodów politycznych  


Jurij Felsztinski urodził się w Moskwie 7 września 1956 roku. Został osierocony w wieku 17 lat. W 1974 roku wstąpił na Wydział Historyczny Moskiewskiego Państwowego Instytutu Pedagogicznego. W 1978 roku opuścił jednak ZSRR. Według Jurija Felsztinskiego do emigracji zmusiła go groźba wyrzucenia go z uczelni za charakter jego wypowiedzi na uniwersytecie i późniejszego poboru do wojska, w którym nie chciał służyć z powodów polityczny. Jurij Felsztinski otrzymał sowiecką wizę wyjazdową na repatriację do Izraela. W tamtych latach nie było bezpośredniej komunikacji między ZSRR a Izraelem, dlatego należało przedostać się tam przez jeden z krajów europejskich. Tak więc Jurij Felsztinski przybył do Wiednia, gdzie zwrócił się do władz amerykańskich, wyrażając chęć zamieszkania w USA, dokąd udało mu się dotrzeć w kwietniu 1978 roku.

Jurij Felsztinski – edukacja emigranta


Przebywając w USA, Jurij Felsztinski podjął się kontynuowania studiów historycznych, najpierw na Brandeirs University, a później na Rutgers University gdzie uzyskał tytuł doktora historii. W 1993 obronił rozprawę nauk historycznych, której temat brzmiał Upadek rewolucji światowej. Brzeski Pokój. Październik 1917 – Listopad 1918. w Instytucie Historii Rosyjskiej na Rosyjskiej Akademii Nauk. W ten sposób Jurij Felsztinski stał się  pierwszym obywatelem obcego państwa, który uzyskał stopień doktora w Rosji.

Jurij Felsztinski – książka, która demaskuje Rosję


Pozycją zdecydowanie wartą uwagi, jest niezwykle odważna książki Korporacja zabójców, którą w 2016 roku wraz z Władimirem Pribyłowskim wydał Jurij Felsztinski. Książkę poświęcają wnikliwemu prześwietleniu prezydentury Władimira Putina i dokładnej analizie rosyjskich służb. Autorzy opisują w niej wszystko od operacji przejęcia władzy przez Putina od Jelcyna, fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych przez władzę i wasalizację mediów prywatnych, nie zapominając również o licznych niewyjaśnionych mordach politycznych. Na Gandalf.com.pl znajdziecie również wersję cyfrową książki Władimira Pribyłowskiego i Jurija Felsztinskiego. Ebooki, które możecie otworzyć na dowolnym urządzeniu, dadzą Wam możliwość czytania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności noszenia ze sobą przepastnych tomów.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 7 książek, których autorem jest: Jurij Felsztinski. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, historia, literatura faktu i reportaż, Bestsellery.

Na książki autora Jurij Felsztinski mamy rabaty sięgające do 26%.
... ...