SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Holly Black - biografia

Holly Black to popularna amerykańska pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży. Największą popularność przyniosła jej seria Kroniki Spiderwick, jednak nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się również trylogia dla młodych dorosłych Wielkomiejska baśń. Holly Black tworzy głównie w gatunku literatury fantasy i science fiction. Jej książki były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami i nagrodami literackimi. 

Holly Black – życiorys


Holly Black, a właściwie Holly Riggenbach to urodzona 10 listopada 1971 roku w West Long Branch w stanie New Jersey amerykańska pisarka i autorka niezwykle poczytnych powieści z gatunku literatury fantasy. Holly Black w 1994 roku ukończyła College of New Jersey. Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała jako redaktorka czasopism medycznych, między innymi The Journal of Pain. Pełniła również funkcję redaktorki miesięcznika 8d, poświęconego grom fabularnym. W tym czasie kontynuowała jeszcze naukę na studiach na Uniwersytecie Rutgersa, największej uczelni w stanie New Jersey. Jak mówiła sama o sobie Holly Black, gdyby nie powiodło jej się jako pisarce, chciałaby zostać bibliotekarką. Zadebiutowała w 2002 roku swoją pierwszą powieścią Danina. Nowoczesna baśń. Rok później opublikowała już dwa pierwsze tomy bestsellerowych Kronik Spiderwick, które zupełnie odmieniły jej karierę zawodową jako pisarki. 

Holly Black – twórczość. Czy tylko dla dzieci i młodzieży?


Holly Black publikuje przede wszystkim literaturę dla dzieci i młodzieży. Jej debiut, czyli Danina. Nowoczesna baśń oraz dwa kolejne tomy, czyli Waleczna i Ironside składają się w całości na trylogię urban fantasy. Jest to oryginalna powieść, która w sprytny sposób łączy w sobie cechy powieści fantastycznej z romantycznym horrorem. To wszystko sprawia, że tytuł porywa czytelnicze serca wielbicieli bardzo różnych gatunków literackich! Autorka ma swój niepowtarzalny styl, za który uwielbiają ją rzesze czytelników na całym świecie. Książki Holly Black były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Jej debiutancka powieść została przetłumaczona na czternaście języków. 

Holly Black – najpopularniejsze tytuły


Jednym z najpopularniejszych tytułów Holly Black jest Księga nocy, wchodząca w skład serii o tym samym tytule. Ta powieść skierowana jest już do dorosłego czytelnika. Książka opowiada historię Charlie Hall, która przez wiele lat służyła umbromantom, czyli magom, posiadającym władzę nad cieniami. Jak to zwykle bywa w przypadku czarnej magii, ta możliwość nie wystarcza umbromantom i pragną oni posiąść tajemną wiedzę innych magów. Co jest im niezbędne, aby tego dokonać? Ktoś taki jak Charlie Hall. Księga nocy to porywająca i pełna zwrotów akcji powieść, przepełniona magią i niecodziennymi wydarzeniami. Holly Black, mistrzyni literatury fantasy dla young adult napisała genialną powieść dla nieco starszego czytelnika. Dasz się skusić?

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 39 książek, których autorem jest: Holly Black. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, fantastyka, sensacja, komiks, Dla młodzieży, nagrody literackie, pakiety, dla dzieci i młodzieży, fantastyka, Książki na prezent 🎁, bestsellery, bestsellery wszech czasów, Znak, Książkowe ferie zimowe, Książki po ukraińsku, BookTok, Książka Roku 2023, Top 100 Gandalfa, Young Adult, Bestsellery.

Na książki autora Holly Black mamy rabaty sięgające do 37%.
... ...
Zobacz więcej produktów