SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Simon Beckett - biografia

Simon Beckett urodził się 20 kwietnia 1960 roku w Scheffield. Jest autorem powieści kryminalnych, thrillerów oraz dziennikarzem. Po uzyskaniu stopnia magistra na Newcastle University z języka angielskiego, wyjechał na kilka lat, by uczyć w Hiszpanii. Powrócił do kraju na początku lat 90. Grał na perkusji w kilku zespołach, pisywał opowiadania i powieści kryminalne (w 1996 roku za Zwierzęta otrzymał Marlowe Award za najlepszą międzynarodową powieść kryminalną) oraz rozpoczął pracę dziennikarza. Teksty Simona Becketta publikowane były w największych gazetach w Wielkiej Brytanii, m.in. w „The Times”, „The Daily Telegraph” i „The Observer”. Specjalizował się w reportażach opisujących sprawy kryminalne.

Książki Simona Becketta


W 2002 roku, podczas prac nad jednym z nich Beckett trafił na Farmę Ciał w Tennessee, co zainspirowało go do napisania Chemii śmierci, której głównym bohaterem jest David Hunter – antropolog sądowy. Powieść ta przyniosła autorowi międzynarodową sławę oraz zapoczątkowała cykl thrillerów medycznych, na który składa się jak dotąd 6 książek. Są to: Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych, Wołanie grobu, Niespokojni zmarli i Zapach śmierci. Seria książek Simona Becketta została przetłumaczona na 29 języków i sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. W 2009 roku Beckett został najlepiej sprzedającym się brytyjskim autorem w Europie. W roku 2015 Chemia śmierci znalazła się na 11 miejscu rankingu 40. Bestsellerowych Książek Dekady według „Der Spiegel”. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 37 książek, których autorem jest: Simon Beckett. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, sensacja, sensacja i literatura grozy, wysyłka 24h.

Na książki autora Simon Beckett mamy rabaty sięgające do 33%.
... ...
Zobacz więcej produktów