SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Margaret Atwood - biografia

Margaret Atwood urodziła się 18 listopada 1939 roku w Ottawie. W dzieciństwie uwielbiała czytać książki, komiksy i baśnie braci Grimm. Już w wieku sześciu lat rozpoczęła swoją przygodę z pisarstwem, a dziesięć lat później postanowiła związać z nim swoją przyszłość. Studiowała od 1957 roku na Victoria College w Toronto. Uzyskała tytuł bakalaureata w 1961 roku z języka francuskiego, angielskiego oraz filozofii. W 1961 roku zaczęła studia w Radcliffe College na Uniwersytecie Harvarda, by w 1962 roku zdobyć tytuł magistra. Margaret Atwood kontynuowała studia doktorskie przez dwa lata, jednak nie udało jej się zdobyć dyplomu. W 1965 roku wykładała na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, w latach 1967 - 1968 w Sir George Williams University w Montrealu, w latach 1971 - 1972 na Uniwersytecie York w Toronto oraz na Uniwersytecie Nowojorskim. Od 1968 do 1973 roku była żoną Jima Polka, po czym związała się z Graemem Gibsonem. Od 1976 roku Margaret Atwood jest matką córki Eleanor Jess Atwood Gibson. Mieszka w Toronto. Należy do kanadyjskiej Partii Zielonych. Zasłynęła przede wszystkim jako pisarka, krytyczka literacka oraz poetka. Swoją najsłynniejszą powieść pod tytułem Opowieść podręcznej wydała w 1985 roku. Zdobyła dwukrotnie Nagrodę Bookera: po raz pierwszy w 2000 roku za powieść Ślepy zabójca, po raz drugi w 2019 roku za powieść Testamenty. W 2008 roku Margaret Atwood została laureatką Nagrody Księcia Asturii. Była kandydatką do literackiej Nagrody Nobla.

Margaret Atwood – książki o życiowych rozterkach


Margaret Atwood książki pisze głównie należące do gatunku literatury pięknej, fantastyki oraz biografii. Należy do nich, między innymi, powieść pod tytułem Kobieta do zjedzenia. Została wydana w miękkiej oprawie w 2022 roku przez wydawnictwo Wielka Litera. Na okładce znajduje się rysunek tortu, do którego wbita jest na patyku kobieca fryzura z kokiem. Opowiada o Marian, która, wydawałoby się, że ma wszystko, co jest potrzebne do szczęścia: karierę, przyjaciółki, mężczyznę. Pojawiają się w jej głowie jednak wątpliwości, czy to jest właśnie to, czego naprawdę chce od życia. Zastanawia się, jakie zamiary ma wobec niej ukochany. Do jakich wniosków dojdzie bohaterka? Sprawdź sam, czytając Margaret Atwood książki! A jeśli szukasz także innych powieści z gatunku literatury pięknej, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

Książki Margaret Atwood o prawdziwym piekle kobiet


Książki Margaret Atwood to także, wyżej wspomniana, Opowieść podręcznej. Została wydana przez wydawnictwo Wielka Litera w miękkiej oprawie. Liczy niespełna czterysta stron. Okładka przedstawia postać ubraną w czerwień, z wyjątkiem jej głowy, która jest biała. Opowiada o Fredzie - podręcznej w Republice Gilead. Jej życie jest bardzo ograniczone przez całe mnóstwo otaczających ją zakazów. Dom swojego komendanta i jego żony wolno jej opuszczać wyłącznie raz w ciągu dnia, by zrobić zakupy na targu. Nie wolno jej czytać, a wszystkie napisy są dla niej zastąpione przez obrazki. Jedyne, co ma robić, to modlić się i leżeć, czekając na zapłodnienie, by być cokolwiek wartą. Cierpi tym bardziej, że niegdyś była szczęśliwą żoną i matką, żyjąc w świecie, który raz na zawsze przeminął… Książki Margaret Atwood opowiadają o prawdziwym piekle kobiet. To pozycje, które niewątpliwie warto przeczytać!

Margaret Atwood – ebooki o nieśmiertelnej femme fatale


Margaret Atwood ebooki znajdziesz na Gandalf.com.pl w dwóch różnych formatach: mobi oraz epub, byś mógł dopasować je do swojego czytnika i cieszyć się lekturami w każdej wolnej chwili. Przykładem jest Zbójecka narzeczona, wydana w 2021 roku przez wydawnictwo Wielka Litera. Na okładce znajdują się trzy kobiece postacie. Margaret Atwood ebooki opowiadają o femme fatale imieniem Zenia. To stereotypowo niebezpieczna kobieta: jest inteligentna, piękna, wrażliwa i przebiegła. Gdy umiera, w uroczystościach pogrzebowych uczestniczą jej byłe przyjaciółki, którym niegdyś odebrała ukochanych mężczyzn. Jak się okazuje, Zenia nie umarła naprawdę, ponieważ pewnego dnia wkracza do restauracji, w której wspólnie jedzą obiad.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 63 książek, których autorem jest: Margaret Atwood. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, poezje, cytaty, aforyzmy, Literatura piękna, fantastyka, Nauki społeczne, literatura faktu, publicystyka, komiks, nagrody literackie, fantastyka, literatura piękna, outlet, literature, literatura piękna, eseje, felietony i publicystyka, poezja, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, audiobooki w podróży, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, ebooki na ekranie, Nowości.

Na książki autora Margaret Atwood mamy rabaty sięgające do 34%.
... ...
Zobacz więcej produktów