Muzyka filmowa: najlepsza, najpiękniejsza, polska |Sklep Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
image

Bestsellery - muzyka filmowa

 • -22%
Kraina Lodu 2 (OST) CD
35,99 zł 46.14
 • -25%
Joker (OST) (vinyl) winyl
79,99 zł 106.64
 • -23%
 • -24%
Krzysztof Komeda - Muzyka Filmowa CD
32,99 zł 43.41
 • -20%
więcej
image

Nowości - muzyka filmowa

 • -20%
Marriage Story (OST) CD
48,02 zł 60.02
 • -20%
Star Trek Discovery Season 2 OST (vinyl) winyl
133,38 zł 166.73
 • -20%
Marriage Story (OST) (vinyl) winyl
86,70 zł 108.38
 • -21%
The Witcher (OST) CD
51,57 zł 65.28
Zapowiedź - 6.2020
 • -8%
The Roads Not Taken (OST) CD
48,17 zł 52.35
 • -8%
TROLLS World Tour (OST) winyl
147,49 zł 160.32
 • -8%
Death Stranding (OST) CD
48,17 zł 52.35
więcej

z33

Muzyka filmowa

z33

Muzyka filmowa

Odkryj największe hity znane z popularnych, kinowych produkcji! Na Gandalf.com.pl czekają na Ciebie najlepsze albumy muzyczne z muzyką filmową z całego świata. Znajdziesz tutaj muzykę z oscarowych hitów, kultowych tytułów, które przyciągnęły przed ekrany kin miliony widzów oraz niszowych produkcji, które zebrały pozytywne oceny wśród krytyków. Wyjątkowe aranżacje, albumy muzyczne takich artystów, jak Ennio Morricone czy Hans Zimmer oraz soundtracki z filmów i seriali, które z pewnością znasz. W tej kategorii czekają na Ciebie także specjalne wydania kolekcjonerskie, które muszą trafić na Twoją półkę, jeśli jesteś prawdziwym fanem dobrego kina i najlepszej muzyki filmowej!

Piękna muzyka filmowa

Muzyka filmowa pojawiła się już w erze kina niemego. Odgrywano ją na żywo, w trakcie seansu. W najbardziej ‘ubogiej’ wersji filmowi akompaniował na pianinie taper, który wykonywał zwykle utwory już istniejące. W bogatszych kinach przygrywały kameralne zespoły, a czasem nawet orkiestry. Piękną muzykę filmową pisali na zamówienie kompozytorzy, w tym takie sławy, jak Siergiej Prokofjew. Kres tym praktykom położyły filmy dźwiękowe. Za pierwszą taką produkcję uznawany jest Śpiewak jazzbandu z 1927 roku. 

Najlepsza muzyka filmowa

Dziś muzykę filmową również piszą kompozytorzy, pod kierunkiem lub we współpracy z reżyserem albo producentem filmu. Utwory są następnie wykonywane przez zespół muzyków. Najlepsza muzyka filmowa obejmuje różne style muzyczne, w zależności od charakteru produkcji. Większość utworów zakorzeniona jest w muzyce klasycznej, ale wiele z nich inspirowanych jest także jazzem, rockiem, popem, bluesem, New Age’em, ambientem i muzyką etniczną. Coraz częściej kompozytorzy najpiękniejszej muzyki filmowej decydują się też na łączenie instrumentów orkiestrowych i elektronicznych.

Najpiękniejsza muzyka filmowa

Muzyka filmowa to jednak nie tylko kompozycje instrumentalne. Ogromną popularność zyskują również piosenki. Niektóre z nich są pisane specjalnie na potrzeby filmów, czasem autorzy decydują się także na wykorzystanie utworów już istniejących. My heart will go on z Titanica, Shallow z Narodzin Gwiazdy czy Mam tę moc z Krainy Lodu skradły serca milionów widzów na całym świecie. Warto sięgnąć też po płyty z najlepszą muzyką filmową pochodzącą z musicali. Grease, Mamma Mia, La La Land – piosenki z tych produkcji wywołują skrajne emocje. Radosne, smutne, poruszające – po prostu piękne. Muzyka filmowa w Gandalfie zaspokoi gusta każdego melomana i kinomana!

Polska muzyka filmowa

Setki utworów, które zapadają w pamięć kolejnym pokoleniom – to polska muzyka filmowa. Walce z Trędowatej oraz Nocy i Dni, polonez z Pana Tadeusza, Nie bądź taki szybki Bill z Wojny domowej, tematy z Janosika, Polskich Dróg, Domu… Wybierając płytę z polską muzyką filmową od Gandalfa, możesz przywołać najpiękniejsze wspomnienia. Zanurz się wraz z Józefem Toliboskim w jeziorze pełnym nenufarów, albo umów się z nią na dziewiątą z Eugeniuszem Bodo. W Gandalfie czekają na Ciebie zarówno klasyczne CD, jak i winyle z polską muzyką filmową.

Najlepsi kompozytorzy muzyki filmowej

Bez muzyki filmy nie miałyby odpowiedniego klimatu i charakteru. Widzowie nie roniliby łez podczas wzruszających momentów, albo nie wstrzymywali oddechu w obawie przed tym, co się zaraz wydarzy. Nie byłoby jednak najlepszej muzyki filmowej bez utalentowanych kompozytorów. Hans Zimmer, John Williams, Thomas Newman, Ennio Morricone, James Horner, Nino Rota, Jerry Goldsmith… To oni odpowiadają za niezwykłe emocje, które wywołują największe kinowe hity. Jeśli chodzi o polską muzykę filmową, najpiękniejsze utwory zawdzięczamy z kolei Wojciechowi Kilarowi, Jerzemu Matuszkiewiczowi, Henrykowi Warsowi, Zbigniewowi Preisnerowi, Krzysztofowi Komedzie, Krzysztofowi Pendereckiemu czy Krzesimirowi Dębskiemu. Płyty z kompozycjami zarówno światowych, jak i polskich twórców znajdziesz w sklepie Gandalf.