SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki dla rocznych dzieci są ważną częścią ich rozwoju, a dostępna jest ogromna różnorodność książek dostosowanych do potrzeb i możliwości najmłodszych dzieci.

Książki dla roczniaków to świetny sposób na wprowadzenie ich w świat czytania. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale także stanowią ważną okazję dla dzieci do rozwijania ważnych umiejętności językowych i czytania i pisania. Wybierając książki dla rocznego dziecka, weź pod uwagę jego zainteresowania. Jeśli kochają zwierzęta, poszukaj książek ze zwierzętami. Jeśli interesują się samochodami, kup im książki o samochodach. Możesz także wybrać książki o ich ulubionych postaciach lub historiach lub książki, które wprowadzają je w nowe rzeczy.

Książki dla rocznych dzieci – twarda oprawa i grube okładki

Książki dla roczniaków powinny mieć trwałą i sztywną oprawę, a strony powinny być grube - najlepiej wykonane z tektury, aby znieść energiczne przewijanie stron, a także ząbki i lizanie przez malucha. Małe dzieci często mają ochotę nie tylko na czytanie, ale także na gryzienie i lizanie swoich ulubionych książeczek, ważne jest aby były więc wytrzymałe.

Kolorowe ilustracje i prosty tekst adekwatny dla roczniaka

Książki dla rocznych dzieci powinny zawierać kolorowe ilustracje i adekwatną do wieku treść, a więc proste słowa i zdania oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę maluszka i zachęcają do spędzania czasu z książką. Ważne jest, aby wybierać książki, które są wciągające, ale niezbyt skomplikowane. Szukaj książek, które mają proste ilustracje, dużą czcionkę i które można przeczytać na głos w zaledwie kilku zdaniach. Książki z rymowankami, piosenkami i jasnymi obrazkami są również świetne dla tego wieku.

Książki dla roczniaka do nauki słów i kolorów

Nauka słów i kolorów jest ważną częścią rozwoju dziecka i warto sięgnąć po tego typu książki edukacyjne już dla rocznego dziecka. Książki mogą stanowić świetny sposób, aby pomóc jednorocznemu dziecku w nauce i ćwiczeniu tych ważnych pojęć. Szukaj książek z odważnymi kolorami i prostymi słowami. Książki, które wykorzystują powtórzenia i rymy, mogą również pomóc dziecku w nauce słów i kolorów.

Książki sensoryczne dla rocznych dzieci – dotyk i dźwięk

Książki sensoryczne to świetny sposób na zaangażowanie rocznego dziecka w zabawny i interaktywny sposób. Te książki często mają funkcje dotykowe, takie jak klapki do podnoszenia, okienka do otwierania i tekstury do dotykania. Mogą również zapewnić wizualną stymulację za pomocą jasnych kolorów i ilustracji. Książki sensoryczne to świetny sposób na zaangażowanie rozwijających się zmysłów dziecka i mogą pomoc w poznawaniu otaczającego go świata. Książki dla rocznego dziecka powinny angażować wszystkie zmysły, warto więc sięgnąć nie tylko po książeczki dotykowe ale także po książeczki dźwiękowe.

Codzienne czytanie dziecku to świetny nawyk, który trzeba wyrobić. Zachęca je do rozwijania umiejętności językowych i komunikacyjnych, zwiększa zrozumienie otaczającego ich świata, a nawet może pomóc im zasnąć.


... ...
Zobacz więcej produktów