Komiksy Disneya | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Komiksy Disneya

Pierwszymi komiksami Disneya były paski prasowe, ukazujące się od 1930 roku. Ich bohaterką była oczywiście Myszka Miki. Pełnowymiarowa publikacja poświęcona tej postaci – Mickey Mouse Magazine – zaczęła ukazywać się 5 lat później. Z czasem do wesołej Myszki dołączyli też Kaczor Donald i Sknerus McKwacz. Komiksy Disney odniosły duży sukces na całym świecie.

Komiksy Disney – adaptacje

Dużą popularnością wśród komiksów Disney cieszą się adaptacje. Znane i lubiane filmy, głównie animowane, stają się powieściami graficznymi. Dla fanów, którzy uwielbiają daną historię, to nie lada gratka – adaptacja umożliwia ponowne przeżycie przygód ulubionych bohaterów w nowy sposób. Artyści, którzy pracują nad adaptacyjnymi komiksami Disneya stąpają jednak po cienkiej linie. Podczas gdy filmowcy mają na opowiedzenie historii średnio dwie godziny i tysiące klatek, rysownicy są bardziej ograniczeni. Zredukowanie animacji do powieści graficznej długości 40-60 stron to spore wyzwanie. Adaptowany komiks Disney musi przypominać film, ale równocześnie móc funkcjonować jako samodzielny tytuł.

Jak powstaje komiks Disney?

Nad jedną stroną komiksu Disney pracuje często kilku artystów. Każdy z nich koncentruje się na konkretnym aspekcie. Jeden wykonuje tło, drugi postacie, trzeci koloruje tła. Co ciekawe, artyści ci pracują nierzadko w różnych miejscach świata. Chociaż czas potrzebny na wyprodukowanie komiksu Disneya różni się w zależności od jego właściwości, zazwyczaj cały proces trwa około 6 miesięcy (od scenariusza do gotowej, kolorowej strony). Bardziej pracochłonne są historie obrazkowe stanowiące rozszerzenia filmów, konieczne może być bowiem przedstawienie w nich rzeczy, których nie pokazano w produkcji kinowej.

Komiks Disneya – bohaterowie

Jedną z najpopularniejszych serii są komiksy Disney o księżniczkach. To doskonały przykład tego, że marka daje artystom swobodę eksperymentowania ze stylem i renderowaniem. Fani uwielbiają historyjki obrazkowe o życiu osobistym i codziennych czynnościach. Ciekawą propozycją była także seria Superkwęk, z udziałem Kaczora Donalda jako superbohatera Disney. Komiks nawiązuje oczywiście do postaci Marvela. Wśród propozycji znajdziemy też zeszyty odwołujące się do mangi. Przykładem może być seria Kilala, która opowiada historię młodej dziewczyny, marzącej o zostaniu księżniczką Disneya. Wyróżnia się czarno-białą kolorystyką i tym, że komiks trzeba czytać od prawej do lewej. Od niedawna komiksy Disney nawiązują również do animacji z kanału Disney XD, np. Star Butterfly kontra siły zła. Nie sposób nie wspomnieć oczywiście o Myszce Miki, która po przeszło 90 latach wciąż ma swoich zagorzałych fanów. Dzięki kolejnym pokoleniom artystów zyskuje coraz więcej uroku. Jeśli masz możliwość, warto porównać współczesne komiksy z tymi sprzed lat, aby wychwycić wszystkie drobne szczegóły i modyfikacje.

Disney komiks i jego popularność

Choć znaczną część odbiorców Disney komiksów stanowią amerykańscy czytelnicy, popularnością cieszą się one przede wszystkim w Europie. Większość tytułów produkowanych jest we Włoszech. Niezależnie od tego, czy dorastałeś ze stosami komiksów Disneya ułożonymi na stoliku nocnym, czy dopiero zaczynasz z nimi swoją przygodę – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Sięgnij po najlepsze tytuły i odkryj magię komiksów Disney!


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Disney. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 9 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 30%.
z9
1 - 9 z 214 ofert