SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zielona Sowa

Oficyna wydawnicza Zielona Sowa powstała w 1995 roku w Krakowie. Jej założycielem jest Mariusz Czyżowski. Obecnie wydawnictwo ma swoją siedzibę w Warszawie. Specjalizuje się w publikacji książek dla dzieci i młodzieży. W ofercie Zielonej Sowy znaleźć można zarówno klasyczne bajki, baśnie, legendy, wiersze, jak i beletrystykę czy publikacje edukacyjne. Portfolio marki liczy ponad tysiąc propozycji, a co roku ukazuje się ok. 400 nowości – zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Zielona Sowa książki dla dzieci


Publikacje wydawnictwa są zarówno wartościowe, jak i wciągające, a przy tym pięknie wydane. Książki dla dzieci Zielona Sowa są odpowiednie dla maluchów już od 1. roku życia. Dla najmłodszych czytelników przygotowano takie cykle, jak Jadzia Pętelka, Bajki na kółkach, Kołysanki rymowanki i Bajeczkowo. Starsze dzieci przygodę z Wydawnictwem Zielona Sowa mogą zacząć od bestsellerowych serii Kroniki Archeo, Detektyw Pingwin, Wiking Tappi, Tomek Łebski, Pies na medal, Zaopiekuj się mną!, Puk, Puk!, Misia i jej mali pacjenci, Smocze opowieści, Tola oraz Królik i Misia. Godne uwagi są również publikacje edukacyjne oficyny. Już się uczę, Edulatki, Domowa Akademia, Rosnę i poznaję, Ćwiczę, rysuję, piszę, Zdolny uczeń, Już czytam czy Oto Polska pomogą dziecku zdobyć niezbędne umiejętności czytania, pisania, liczenia, a także poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie.

Zielona Sowa książki dla młodzieży


Wydawnictwo nie zapomina też o nastolatkach. Książki Zielonej Sowy dla młodzieży traktują o istotnych dla ludzi w tym wieku sprawach: pierwszych miłościach, problemach w szkole, z rodzicami. Nie stronią też od trudnych tematów, takich jak choroby psychiczne czy molestowanie seksualne. Wśród książek Zielona Sowa dla nastolatków znajdziesz kryminały, thrillery, horrory, fantastykę, powieści obyczajowe, przygodowe, a także reportaże i biografie.

Zielona Sowa – autorzy


O sukcesie książek dla dzieci Zielonej Sowy decyduje dobór autorów. Dla oficyny piszą tak znane postacie, jak Liliana Bardijewska, Cezary Harasimowicz, Marcin Mortka, Nikola Kucharska, Dorota Sumińska. Zielona Sowa stawia też na rozpoznawalnych zagranicznych autorów: Sylvię Bishop, Rachel Bright, Olivera Jeffersa, Holly Webb, Liz Pichon czy też Sue Wallman. Atrakcyjność książek podnoszą genialne ilustracje Anny Gensler, Marcina Piwowarskiego, Pawła Zaremby, Marcina Południaka, Wojciecha Stachyry.

Zielona Sowa Wydawnictwo – gry


Od kilku lat Zielona Sowa Wydawnictwo wydaje także gry i puzzle. Maluchy, dopiero poznające świat, świetnie będą bawić się przy grach z serii Rosnę i poznaję. Ćwiczą one pamięć i spostrzegawczość, rozwijają zdolności motoryczne, a także uczą nowych słów. Nieco starszym pociechom naukę poprzez zabawę zapewnią zestawy Gram z Sówką Zuzią. Przy planszówkach Wydawnictwa Zielona Sowa świetnie będzie bawić się cała rodzina. Poznajcie kolorowe owady, przemierzcie Dolinę Królików i Wonderland, przygotujcie Fashion Show i znajdźcie Patent na złodzieja.
... ...
Zobacz więcej produktów