Seria książek Zaopiekuj się mną | Księgarnia Internetowa Gandalf
Ulubione
Kategorie

Zaopiekuj się mną

Zaopiekuj się mną to seria książeczek dla dzieci w wieku 5-10 lat. Jej autorką jest brytyjska pisarka Holly Webb. Opisują one historie zwierząt, które potrzebują pomocy człowieka. Dotychczas w Polsce ukazało się już kilkadziesiąt książek Zaopiekuj się mną, które podbijają serca małych czytelników.

Zaopiekuj się mną: książki i ich autorka

Holly Webb urodziła się w 1976 w Londynie, a obecnie mieszka na obrzeżach Reading, z mężem i trójką dzieci. Zanim została pisarką, pracowała jako redaktor w Scholastic Children’s Books. W tamtym okresie powstała jej pierwsza książka, Becky’s Teribble Term, która zapoczątkowała serię Triplets (Trojaczki). Holly Webb miała wówczas 28 lat. Gdy urodziła pierwsze dziecko, odeszła z wydawnictwa. Dalej redagowała książki, ale tworzyła też własne. Obecnie zajmuje się już wyłącznie pisaniem – między innymi kolejnych książek z serii Zaopiekuj się mną.

Zaopiekuj się mną książka dla dzieci – inspiracje

Wiele historii, które Holly Webb opisuje w książkach Zaopiekuj się mną, wydarzyło się naprawdę. Niektóre opowieści inspirowane są artykułami z gazet, inne opowiadaniami jej przyjaciół, a wiele z nich opiera się na doświadczeniach samej pisarki z jej własnymi zwierzakami. Jak podkreśla autorka książek dla dzieci Zaopiekuj się mną, jej trzy koty: Milly, Poppy i Star robią wszystko, co w ich mocy, aby nie zabrakło jej pomysłów na fabułę kolejnych publikacji.

Zaopiekuj się mną książka – dlaczego warto?

Bohaterami książek z serii Zaopiekuj się mną są głównie koty i psy. Książeczki napisane są przystępnym dla młodego czytelnika językiem, lekturę ułatwia też duża czcionka. Poruszają ważne tematy związane z opieką nad zwierzakami, podkreślając rolę przyjaźni i odpowiedzialności za życie innej istoty. Mali czytelnicy dowiadują się na przykład, co zrobić, gdy zwierzak się zgubi lub ucieknie, jak zaopiekować się szczeniakiem, dlaczego decyzja o przygarnięciu zwierzęcia nie należy do najłatwiejszych i jak pogodzić stworzenia, które nie mogą się porozumieć. Dzieci zdobywają w ten sposób cenną wiedzę o otaczającym je świecie. Ponadto każdą książkę Zaopiekuj się mną można wykorzystać jako wstęp do dyskusji na temat różnych emocji i sytuacji. Nic dziwnego, że seria zyskała sympatię milionów rodziców na całym świecie.

Książki z serii Zaopiekuj się mną

Na polskim rynku ukazało się już kilkadziesiąt książek dla dzieci Zaopiekuj się mną. Za ich publikację odpowiada wydawnictwo Zielona Sowa, które stworzyło również nawiązującą do twórczości Holly Webb prostą grę, dostępną w wersji na komputer oraz smartfona. Dzieci mogą dzięki niej opiekować się swoim wirtualnym psem lub kotem. Muszą pamiętać o karmieniu, zabawie, sprzątaniu i higienie. Zaniedbany zwierzak będzie czuł się coraz gorzej, a w końcu ucieknie. Gra jest świetnym uzupełnieniem książek z serii Zaopiekuj się mną.z4
z4