SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Young

Wydawnictwo Young: najlepsze książki dla młodych

Wydawnictwo Young to marka własna pochodzącego z Białegostoku Wydawnictwa Kobiecego. Jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się ono w wyselekcjonowanych pozycjach czytelniczych dla młodych odbiorców. Jakie książki można znaleźć pod szyldem wydawnictwa Young? Nie brakuje tam powieści młodzieżowych, romansów, historii obyczajowych oraz tych z gatunku young adult. Seria dla nastoletniego czytelnika to nie tylko historie szkolne oraz pierwsze miłości. To zdecydowanie coś więcej! Nierzadko te tytuły dotykają w pełni poważnych problemów, relacji z rodzicami oraz tych w grupie rówieśniczej, kłopotów z własną tożsamością, zdrowiem, także tym psychicznym. Wydawnictwo Young w książkach, które publikuje, nie boi się stawiać trudnych, niewygodnych pytań oraz dotykać tematów ważnych dla młodego odbiorcy. 

Czy wydawnictwo Young to tylko zagraniczni autorzy?


Pod szyldem wydawnictwa Young można znaleźć nie tylko zagranicznych twórców, ale również i tych z Polski. Przykładem takich autorów są, chociażby pisarki Justyna Sznajder oraz Weronika Łodyga. Justyna Sznajder jest autorką powieści Tego nie mogę Ci powiedzieć. Książka jest historią Karoliny, nastolatki z tak zwanego dobrego domu, w którym niczego nie brakuje. Podczas spędzania czasu w internecie nastolatka poznaje Kubę, który zdaje się żyć na zupełnie innym biegunie. W jego domu występuje przemoc, a on czuje się odpowiedzialny za swoje młodsze rodzeństwo. Między nastolatkami rodzi się przyjaźń, więc postanawiają się ze sobą spotkać. Co z tego wyniknie? I jaki nieprzyjemny sekret Karolina skrywa przed przyjacielem? Tego nie mogę Ci powiedzieć to jedna z najpopularniejszych powieści wydawnictwa Young. Książki szczególnie chętnie czytają nastolatki, dla których historie te są odskocznią od własnych kłopotów, a niejednokrotnie także stają się inspiracją do ich właściwego rozwiązywania.

Bestsellery wydawnictwa Young. Co najchętniej czytają młodzi ludzie?


Jedną z najpopularniejszych serii od wydawnictwa Young są książki amerykańskiej pisarki Jenny Han O chłopcach. Jest to trylogia, na którą składają się tomy: Do wszystkich chłopców, których kochałam, P.S. Wciąż Cię kocham oraz Zawsze i na zawsze. Bohaterką powieści jest nastoletnia Lara Jean, która chcąc uporać się ze swoimi kłopotami sercowymi, spisuje listy do wszystkich chłopaków, którzy kiedyś złamali jej serce. Robi to wyłącznie po to, aby uleczyć się z nieszczęśliwego uczucia, ponieważ listy nigdy nie miały dotrzeć do właściwych adresatów. Niestety niefortunnym zbiegiem okoliczności, Lara Jean traci swoją korespondencję i trafia ona wprost do rąk byłych obiektów westchnień nastolatki. Pierwsze książki Jenny Han ukazały się w 2014 roku nakładem wydawnictwa Young, a już w 2018 roku zostały zekranizowane jako komedia romantyczna na platformie Netflix! 
... ...
Zobacz więcej produktów