SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Paco Rabanne

Paco Rabanne stał się jednym z najważniejszych twórców modowych XX wieku.  Mimo że z wykształcenia był architektem, stał się sławny jako enfant terrible francuskiego świata mody lat 60. Twórca przełomowych trendów i afrodyzjaków ukrytych w niezwykłych opakowaniach perfum Paco Rabanne urodził się w Hiszpanii w 1934 roku. Uciekł on jednak z matką z Hiszpanii do Francji po wybuchu hiszpańskiej wojny domowej i właśnie tam rozpoczął swoją karierę. Studiując architekturę, równocześnie oddawał się swojej pasji – tworzeniu biżuterii. Jego droga do sukcesu była bardzo kręta i długa. Rabanne rozpoczął swoją karierę, projektując biżuterię dla domów mody, takich jak Givenchy, Dior oraz Balenciaga. Własny dom mody założył w 1966 roku. Miał 32 lata, kiedy zaprezentował swoją pierwszą kolekcję. W swoich niebanalnych projektach stosował różne niekonwencjonalne materiały, takie jak metalowe blaszki lub papier. Podobnie nieszablonowe rozwiązania znalazły swoje zastosowania w kolekcjach perfum Paco Rabanne.

Perfumy Paco Rabanne – historia


Pierwsze perfumy Paco Rabanne – Calendre – powstały w latach 60. Podobnie jak w przypadku kolekcji ubrań i bużuterii, projektant postawił na składniki rzadko wykorzystywane w sztuce perfumiarstwa, czyli bardzo intensywne i trwałe geranium oraz korzeń orissa, do których dodano zwyczajniejsze już zapachy róży i konwalii. Połączenie klasycznego z czymś nieznanym stworzyło kompozycję, której trudno było się oprzeć. Zapach zamknięty w delikatnym flakonie do dziś cieszy się ogromną popularnością. Paco Rabanne był też jednym z pionierów perfumiarstwa unisex. W 1996 roku powstały pierwsze Perfumy Paco Rabanne, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Urzekający zapach, zamknięty w minimalistycznej, metalowej puszce idealnie wpisał się w ówczesne trendy, których ikoną była Kate Moss – minimalizm, w którym zacierał się podział na kobiety i mężczyzn. Trudno więc dziwić się, że perfumy Paco Rabanne zrobiły istną furorę w latach 90.

Paco Rabanne – inspiracje


Z czasem nietypowe flakony i opakowania zostały znakiem rozpoznawczym, marki Paco Rabanne. Perfumy 1 Milion, których flakon do złudzenia przypomina sztabkę złota, stały się już legendą. Nietuzinkowe opakowanie przyciąga wzrok i jest symbolem wysokiego statusu użytkownika perfum. Paco Rabanne zaprojektował również flakon perfum męskich Paco Rabanne Invictur, tak aby przypominał puchar olimpijski. Opakowanie Paco Rabanne - perfum damskich Olympea było z kolei inspirowane medalem igrzysk sportowych. Mimo że obecnie światowej sławy projektant Paco Rabanne przebywa już na zasłużonej emeryturze, jego następcy w firmie wciąż dbają o najwyższą jakość i nietuzinkowość projektów, wypuszczanych pod jego nazwiskiem.

Perfumy Paco Rabanne – tajemnica zapachów


W 1967 roku Paco Rabanne powiedział, że „potęgując doznania do granic możliwości, możemy zmienić sposób myślenia”. Czy oznacza to, że projektant zgłębił tajemnicę przekazywania swoim klientom nie tylko wspaniałych perfum, ale i emocji i wartości za pośrednictwem zapachów?. Odpowiednie dobranie składników wpływa na nasze zmysły tak, że wyczuwamy czy dany zapach ma w sobie nuty agresywne i silne, czy też sensualne i delikatne. Projektanci perfum Paco Rabanne  wierzą, że gdy użytkownicy ich perfum wyczulą swoje zmysły, będą w stanie odebrać poprzez zapach emocje, które umieszczono we flakonie. Wszystko zależy od intencji, z jaką zostały one stworzone, a zadaniem kompozytorów nowych perfum jest jak najlepsze przełożenie emocji związanych z marką, na język zapachu. Podczas wywiadu dla ELLE MAN, jeden z projektantów najnowszych perfum Paco Rabanne zdradził, że podczas gdy większość firm swoje projekty zaczyna od szczegółowego briefu w formie dokumentu, w Paco Rabanne o wiele częściej jest to film, zdjęcie, a czasem nawet utwór muzyczny, który jak najlepiej przedstawi pracownikom zamysł nowego produktu.

Paco Rabanne – perfumy damskie


Perfumy Paco Rabanne są skierowane do kobiet, mających wyszukany, charakterystyczny styl i kochających niebanalne rozwiązania. Paco Rabanne perfumy damskie to idealne dopełnienie zarówno nietuzinkowej, szalonej kreacji, jak i klasycznej małej czarnej.

Perfumy męskie Paco Rabanne


Kolekcja perfum męskich Paco Rabanne została zaprojektowana dla mężczyzn zdecydowanych i szarmanckich. Kompozycje zapachowe zawarte we flakonach Paco Rabanne rozpalają w swoich właścicielach nieposkromioną rządzę sukcesu i namiętności.
... ...
Zobacz więcej produktów