Perfumy Dolce & Gabbana | drogeria online Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana to włoski dom mody działający w branży luksusowej. Firma została założona w 1985 roku przez włoskich projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Choć ich historie są zupełnie odmienne, na lata połączyła je wyjątkowa współpraca, która zaowocowała nie tylko licznymi kolekcjami odzieżowymi, ale i akcesoriami, kosmetykami i perfumami Dolce & Gabbana. Dolce & Gabbana to jedna z tych marek, które znają nawet Ci niezainteresowani modą, kosmetykami, ani innymi gadżetami. Każdy wie, jak rozszyfrować kultowe D&G. 

Dolce & Gabbana – historia marki


Domenico Dolce i Stefano Gabbanę połączyła miłość do mody, projektowania i siebie nawzajem. Pierwszy – Domenico, od najmłodszych lat uczył się szyć, po czujnym okiem rodziców. Można powiedzieć, że fach ten miał we krwi. Zdecydował się nawet na porzucenie studiów w szkole projektowania, twierdząc, że posiada już całą potrzebną wiedzę. Drugi natomiast – Stefano, cały swój sukces zawdzięcza wieloletniej edukacji, ćwiczeniom i ciężkiej pracy. Zarówno jednemu, jak i drugiemu projektantowi nie można natomiast odmówić ogromnego talentu. Panowie spotkali się w jednym miejscu pracy, a już kilka lat później światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja pod szyldem Dolce & Gabbana. Od tamtej pory, nikt nie przejdzie obojętnie wobec charakterystycznego loga D&G.

Dolce & Gabbana – inspiracje


Inspiracją do powstania pierwszej kolekcji marki Dolce&Gabbana były znane, włoskie postacie wyjątkowych kobiet, takich jak Sophia Loren i Anna Magnani. To właśnie kobiety włoskiego pochodzenia najbardziej inspirują twórców, a każda kolekcja jest wyrazem zachwytu nad ich korzeniami, temperamentem i stylem. Dlatego w kolejnych kolekcjach Dolce & Gabbana często przejawiają się motywy kwiatowe, zwierzęce, czy typowe dla włoskiego regionu. 

Perfumy Dolce & Gabbana


Kolejnym etapem na drodze rozwoju marki Dolce & Gabbana, było wypuszczenie na rynek zapachu sygnowanego przez charakterystyczne D&G. Pierwszy zapach włoskiego duetu ukazał się w sprzedaży w 1992 roku i był to prosty, złoto-czerwony flakon Dolce & Gabbana – perfumy damskie. Od tamtego momentu Dolce & Gabbana perfumy damskie cieszą się ogromną popularnością, a wśród najpopularniejszych zapachów można śmiało wymienić Dolce & Gabbana Light Blue, Dolce & Gabbana The Only One czy Dolce & Gabbana The One. 

Dolce & Gabbana – perfumy damskie


Do jakich kobiet skierowane są perfumy Dolce & Gabbana? Odważnych, cieszących się życiem i pewnych siebie. Zapachy prezentowane przez markę są zmysłowe, kobiece i trwałe. Przeważają w nich nuty kwiatowe i egzotyczne, przywodzące na myśl charakter Włoch i śródziemnomorski klimat – czyli to, co stanowi inspirację dla duetu Dolce & Gabbana.

Dolce &  Gabbana – perfumy męskie


Równie dużą popularnością cieszą się Dolce & Gabbana – perfumy męskie. W 1996 roku duet D&G otrzymał Oscara w kategorii najlepszego męskiego zapachu. Perfumy Dolce & Gabbana dla mężczyzn są kwintesencją pewności siebie, odwagi i włoskiego stylu. Wizerunek mężczyzny wedle projektantów to obraz latynoskiego kochanka, o poczuciu stylu i wrażliwości.  Dolce & Gabbana to bez wątpienia największa i najpopularniejsza marka modowa na całym globie. Znana nawet tym, którzy nie interesują się tą branżą, podbiła serca kobiet i mężczyzn na wszystkich kontynentach. Poza kolekcjami odzieżowymi, Dolce & Gabbana proponuje także oryginalne i bardzo ekskluzywne linie perfum. Ich zapachy to kompozycje typowo włoskie – pełne namiętności, pasji i energii, które pozostają na skórze bardzo długo, powoli odkrywając tajemnicę swojego głównego zapachu.
z11
1 - 11 z 287 ofert