Płyn do mycia podłóg: drewnianych, olejowanych, parkietów | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Płyny do mycia podłóg

Jeśli już zabieramy się za sprzątanie, warto uwzględnić każdą z powierzchni. Na Naszej stronie znajdziesz profesjonalne płyny do mycia podłóg, które usuną skutecznie wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jak i zabezpieczą Twoją podłogę przed działaniem różnego typu czynników zewnętrznych.

Jaki płyn do podłóg wybrać?

Preparat do podłóg musisz dostosować do powierzchni, którą zamierzasz myć. Innego środka używamy w przypadku podłogi drewnianej, parkietu, podłogi olejowanej, a jeszcze innego, gdy myjemy płytki, linoleum czy kauczuk. Profesjonalne płyny do mycia podłóg to wysoko przemysłowe środki, które służą czyszczeniu nawet najbardziej wymagających posadzek. Używając płynów do podłóg, musisz pamiętać o odpowiednich akcesoriach, które wspomogą proces czyszczenia, a także zabezpieczą Twoją skórę przed szkodliwymi substancjami.

Na rynku dostępne są uniwersalne płyny do mycia podłogi, które sprawdzą się na każdej powierzchni, ale również płyny przeznaczone do konkretnej powierzchni. Znajdziemy tutaj środki, które mają specjalne przeznaczenie, na przykład ich zadaniem jest nabłyszczanie powierzchni. Środki czyszczące do podłóg mają też piękny zapach, który udoskonala proces sprzątania.

Płyn do podłóg drewnianych

Z pewnością bardzo często doskwiera Ci problem brudnej podłogi. Jeśli przyszło Ci się mierzyć ze sprzątaniem wnętrza, które ma drewniane podłoże, warto dobrać odpowiedni płyn lub mleczko do czyszczenia drewna. Proponowane preparaty skutecznie usuną zabrudzenia i plamy, nie pozostawiając smug i zacieków.

Poszczególne płyny do podłóg drewnianych zawierają często w swoim składzie woski, które sprawią, że Twoja podłoga będzie lśniła. Są preparaty na tyle konserwujące powierzchnie, że zapobiegają ich porysowaniu i uszkodzeniom. Środki czyszczące do drewnianych podłóg są użyteczne w trakcie czyszczenia drewnianych elementów różnego typu, nawet mebli.

Płyn do mycia podłóg olejowanych

Płyn do podłóg olejowanych musi mieć dostosowany do tego typu powierzchni skład. Płyn do podłóg umożliwia regenerację i pielęgnację czyszczonej powierzchni. Proponowane preparaty odświeżają podłogę oraz ożywiają jej naturalne kolory. Odpowiedni preparat do czyszczenia podłogi, zabezpiecza powierzchnię przed osadzaniem się kurzu, a także przed mniejszymi uszkodzeniami. Warto bazować na preparatach tłuszczowych.

Płyn do parkietu

Nim wybierzesz odpowiedni płyn do mycia parkietu, musisz sprecyzować, z jakiego gatunku drewna jest zrobiona podłoga oraz to, jakich efektów oczekujesz. Warto parkiet pastować, co z pewnością wzmocni powłokę drewna. Możesz stosować również produkty, które przysłużą się zabezpieczeniu drewnianej powierzchni przed uszkodzeniami oraz rysami, które często tworzą się między innymi od piasku.

Preparaty do czyszczenia podłogi

Poszczególne płyny do mycia podłóg różnią się zastosowaniem, składem i zapachem. Coraz częściej pojawiają się produkty, które są ekologiczne, a tym samym dobre dla środowiska i zdrowia człowieka. Jeśli szukasz idealnego płynu do mycia podłogi drewnianej, pamiętaj o tym, że jest to podłoga niezwykle wymagająca. Nie można tutaj przesadzać z wybranym środkiem, by podłoga nie miała smug. Szukaj dobrego, wydajnego produktu, który zapewni czystość Twoim pomieszczeniom.

Dobierając płyn do mycia podłóg olejowanych, zwrócić uwagę na to, by preparat nie usuwał ochronnego oleju z podłogi, a jedynie zabrudzenie. Istnieją produkty, które uzupełniają ubytki i zabezpieczają miejsca szczególnie uczęszczane. Istnieją także uniwersalne płyny do mycia podłóg, które sprawdzą się zarówno na podłodze drewnianej, olejowanej, na panelach i parkiecie, a nawet na płytkach. Odpowiednio dobrany skład sprawi, że Twoja podłoga będzie odpowiednio wyczyszczona i zabezpieczona przed wnikaniem zabrudzeń.z2
z2