SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gdyż jest nas wielu (twarda)

Bobiverse Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Bob Johansson nie wierzył w życie po śmierci, więc zszokowało go, że obudził się po tym, jak zginął w wypadku samochodowym. A jeszcze bardziej to, że był teraz inteligentnym komputerem sterującym sondą von Neumanna. Bob i jego kopie od czterdziestu lat rozprzestrzeniają się po gwiazdach wokół Ziemi w poszukiwaniu planet nadających się do zamieszkania. Ale to jedyny element pierwotnego planu, który przetrwał. W wyniku ogólnoukładowej wojny zginęło 99,9% ludzkości a Ziemia powoli przestaje nadawać się do życia wskutek nuklearnej zimy, radykalna grupa terrorystyczna pragnie wykończyć resztkę ludzi, brazylijskie sondy wciąż czają się w kosmosie i nadal próbują wysadzić wszelką konkurencję. A do tego Bobowie odkryli podbijający kosmos gatunek istot, które wszelkie inne życie uznają za pożywienie. Bob opuszczał Ziemię licząc na życie pełne eksploracji i błogiej samotności. A został bogiem z nieba dla pewnego pierwotnego gatunku, jedyną nadzieją na znalezienie ludzkości nowego domu oraz być może jedyną siłą, która może zapobiec pożarciu wszelkiego życia w poznanym kosmosie.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Mag
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 0x0
Ilość stron: 384
ISBN: 978-83-66409-18-7
Wprowadzono: 04.08.2020

Dennis E. Taylor - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Gdyż jest nas wielu, Bobiverse Tom 2 - Dennis E. Taylor

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Tomek

ilość recenzji:4

3-12-2020 11:36

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Zupełnie nowe spojrzenie na możliwe w przyszłości sposoby eksploracji kosmosu i ewentualnych kontaktów z innymi jego mieszkańcami. Mało jest w niej szczegółów technicznych, są podawane pobieżnie. Autor dużo poświęcił zagadnieniu kontaktu z inną cywilizacją, zarówno mniej rozwiniętą jak i znacznie wyprzedzającą ludzi. W książce pokazano jak rozwój technologii informatycznych może wpłynąć na kontakty międzyplanetarne oraz ułatwić kolonizację kosmosu. Główny bohater jest dość "płaski" w swoich przemyśleniach, jak maszyna weryfikuje swoje kolejne pomysły i wciela je w życie. Brakuje mu trochę ludzkich odruchów. Trudno sobie wyobrazić sytuację w jakiej on funkcjonuje. Książkę szczerze polecam oczywiście jako kontynuację części I.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?