SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Św. Wojciech

To jedna z najstarszych oficyn wydawniczych, które publikuje nieprzerwanie od 1895 roku. Powstała z inicjatywy arcybiskupa Floriana Stablewskiego w Poznaniu i może poszczycić się bogatą tradycją. Jeszcze przed pierwszą wojną światową nastąpił dynamiczny rozwój firmy. Wydawnictwo św. Wojciecha działało wówczas na terenie wszystkich trzech zaborów. W XX-leciu międzywojennym oficyna stała się jedną z najważniejszych placówek, mających wpływ na życie umysłowe, społeczne i kulturalne nie tylko Wielkopolski, ale i reszty kraju. Jej specjalnością stała się literatura religijna, teksty biblijne, modlitewniki, lecz także literatura piękna, podręczniki, publicystyka i publikacje naukowe. 

Wydawnictwo św. Wojciecha


Oficyna znajduje się w ścisłej czołówce wydawnictw religijnych. W jej ofercie znajdziesz przede wszystkim modlitewniki i Pismo Święte. Do najchętniej kupowanych należy 4-tomowa Biblia Poznańska, wydawana przez Wydawnictwo św. Wojciech od lat 20. XX wieku. Publikowana jest w twardej oprawnie, z eleganckimi okładkami i opatrzona została obszernym komentarzem, który ułatwia zrozumienie jej treści. Na uwagę zasługują też bogato ilustrowane Biblie dla dzieci, które będą idealnym prezentem na Chrzest czy Komunię Świętą. Oprócz Pisma Świętego, dużą część oferty religijnej Wydawnictwa św. Wojciecha stanowią modlitewniki i rozważania. Najmłodsi z pomocą książek oficyny mogą przygotować się do Pierwszej Komunii Świętej. Oficyna wychodzi także naprzeciw potrzebom duszpasterzy, oferując im publikacje ułatwiające prowadzenie katechezy, związane z nową ewangelizacją i homiletyką.

Wydawnictwo św. Wojciecha – religia


Szczególne miejsce w portfolio marki zajmują książki do religii. Wydawnictwo św. Wojciech publikuje podręczniki i karty pracy dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealistów. Dla nauczycieli przygotowano wyczerpujące poradniki metodyczne. W ramach nowatorskiego podejścia do nauki religii, Wydawnictwo św. Wojciecha proponuje także innowacyjne multibooki, czyli podręczniki elektroniczne.

Św. Wojciech Wydawnictwo – literatura


Z Wydawnictwem św. Wojciecha zadbasz też o swój rozwój duchowy. Oficyna wydaje dzieła wielkich mistrzów, takich jak św. Alfons Liguori, ksiądz Dolindo Ruotolo czy o. Anselm Grün, pełne konkretnych rad i cennych wskazówek. Odpowiedzi na trudne pytania pomogą też znaleźć poradniki. Rodzice mogą sięgnąć po książki traktujące o wychowaniu dzieci, zwracające uwagę na sferę duchowości i religii. Uwadze polecamy też poradniki poświęcone opiece nad seniorami i osobami chorymi. Św. Wojciech Wydawnictwo nie zapomina oczywiście o najmłodszych czytelnikach, proponując wartościową literaturę dziecięcą i młodzieżową. Młodszym czytelnikom przypadną do gustu bajki, a starsi chętnie sięgną po książki kulinarne i emocjonujące powieści przygodowe. Dorośli mogą wybrać z oferty Gandalfa i wydawnictwa św. Wojciech interesujące powieści, literaturę piękną i faktu.
... ...
Zobacz więcej produktów