SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

PZWL

Najstarsze i największe wydawnictwo medyczne w Polsce. Powstało w 1949 roku w Warszawie i początkowo nazywało się Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich. W 1993 roku przemianowano je na Wydawnictwo Lekarskie PZWL i pod tą nazwą pięć lat później weszło w skład grupy PWN. Głównym zadaniem oficyny jest publikowanie literatury fachowej, która dedykowana jest pracownikom opieki zdrowotnej.

PZWL – książki medyczne


Nakładem Wydawnictwa PZWL ukazało się dotychczas ponad 14 tys. tytułów! Łącznie nakład przekroczył 300 milionów egzemplarzy. Książki PZWL pomagają kolejnym pokoleniom studentów w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do ukończenia studiów medycznych. Dzięki podręcznikom tej oficyny bez problemu przygotujesz się do lekarskiego albo lekarskiego dentystycznego egzaminu końcowego, a także egzaminu na specjalizację. W Gandalfie znajdziesz publikacje PZWL Wydawnictwa z takich dziedzin, jak alergologia, anatomia, anestezjologia, chirurgia, choroby wewnętrzne, zakaźne, dermatologia, diabetologia endokrynologia, farmacja, geriatria,  ginekologia, nefrologia, neurologia, okulistyka, onkologia, ortopedia, otolaryngologia, pediatria, psychiatria, seksuologia, stomatologia i wielu innych. Jedną z najbardziej znanych książek Wydawnictwa Lekarskiego PZWL jest podręcznik do anatomii Adama Bochenka i Michała Reichera – jedyna polska publikacja o tej tematyce, aktualizowana od niemal 100 lat! 

PZWL – książki okołomedyczne


Medycyna to nie jedyna specjalność tej oficyny. Dużym uznaniem czytelników cieszą się książki PZWL z dziedzin okołomedycznych. Po publikacje tego wydawnictwa chętnie sięgają weterynarze, dietetycy, farmaceuci, fizjoterapeuci, kosmetolodzy, pielęgniarze, ratownicy medyczni czy eksperci od zdrowia publicznego. Książki PZWL dotyczą także nauk o zdrowiu. Możesz dzięki nim poszerzyć swoją wiedzę z zakresu biochemii, genetyki, biofizyki, biologii, chemii, zoologii, historii medycyny, mikrobiologii lub cytologii.

Wydawnictwo Lekarskie PZWL – nauka języków obcych


Mówi się, że języki obce są oknem na świat. Nie inaczej jest w przypadku medycyny i dziedzin okołomedycznych. Dlatego PZWL Wydawnictwo przygotowuje książki, które umożliwiają szybką i przystępną naukę specjalistycznego słownictwa, co ułatwia funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku naukowym. Największą popularnością cieszą się książki PZWL do nauki angielskiego, rosyjskiego i łaciny w medycynie, w których znajdziesz najważniejszą terminologię, a także dialogi usprawniające komunikację z pacjentami. Lekarze mogą sięgnąć po English in Medical Practice, dietetycy – English for Dietetics, diagności laboratoryjni po English for Laboratory Diagnosticians, natomiast kosmetologom PZWL dedykuje English for Beauty Therapists.

PZWL Wydawnictwo – publikacje dla pacjentów


Wydawnictwo PZWL nie zapomina również o zainteresowanych zdrowiem pacjentach. W Gandalfie znajdziesz liczne poradniki medyczne, które ukazały się nakładem oficyny. Coraz większą popularnością cieszy się literatura traktująca o medycynie naturalnej, ziołolecznictwie, a także dietach i zdrowym stylu życia. Dokuczają Ci dolegliwości bólowe? Sięgnij po książki PZWL dotyczące leczenia bólu, masażu i akupunktury. Przyszłe mamy mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat przebiegu ciąży i porodu, a rodzice poczytać o biblioterapii i arteterapii. Wszystkim naszym Klientom polecamy publikacje Wydawnictwa Lekarskiego PWZL o pierwszej pomocy – dzięki zawartych w nim informacjom można ocalić czyjeś życie!
... ...
Zobacz więcej produktów