SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria Tappi – przygody idealne dla maluchów!

Tappi to cykl książek dla dzieci autorstwa Marcina Mortki - polskiego pisarza literatury fantastyczno-przygodowej. Głównym bohaterem powiastek jest wiking Tappi, czyli sympatyczny, brodaty mieszkaniec Lodowej Zatoki, który razem ze swoimi przyjaciółmi z magicznego Szepczącego Lasu, przeżywa masę niesamowitych przygód.

Marcin Mortka - fantastyczny pisarz!

Kilka słów o osobie, bez której Tappi – książki nie mogłyby powstać! Oficjalnie Marcin Mortka to absolwent skandynawistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zawodowy pilot wycieczek zagranicznych (szczególnie wyspecjalizowany w turystycznych zakątkach Islandii) oraz doskonale wykształcony nauczyciel języka angielskiego i norweskiego. Nieoficjalnie zaś, Mortka jest wielkim miłośnikiem RPG’ów, niepoprawnym optymistą, niepowstrzymanym gawędziarzem i wielbicielem ostrej muzyki. Jak sam podkreśla, od wielu lat w pełni oddany jest książkom w każdej postaci, a także dzielnie próbuje zostać prawdziwym hobbitem. Autor zadebiutował w 2003 roku powieścią fantasy Ostatnia saga. Od tego momentu jego literacka przygoda w świecie fantastyki nieustannie trwa. Od 2012 roku Marcin Mortka rozpoczął także tworzenie treści dla dzieci i młodzieży, czego efektem są między innymi Przygody Tappiego – seria

O czym jest Tappi – seria?

Dotychczas w serii Tappi ukazało się 20 krótkich książek o różnorodnej tematyce. Każda pozycja stanowi zupełnie inną, w pełni wciągającą przygodę. Dziecko może zatem wraz z Tappim oraz jego niezastąpioną drużyną: reniferem Chichotkiem, krukiem Paplakiem, myśliwym Haste, kowalem Siguardem i zgrają niesfornych Elfów przeżyć zabawne chwile w Szepczącym Lesie, walczyć ze złym jarlem Surkolem w zamku na grzbiecie wieloryba, udać się w emocjonujący rejs po Szumiących Morzach czy rozpocząć niezwykłą Ekspedycję w Wielkie Nieznane.

Dlaczego warto poznać serię przygody Tappiego?

Tappi – seria stanowi dla rodziców idealnego kompana do wieczornego czytania razem z pociechą. Fantastyczny świat wykreowany przez Marcina Mortkę oraz zachwycające przygody wesołych bohaterów na pewno rozbudzą w dziecku kreatywność, ciekawość świata, a także mocno rozwiną jego wyobraźnię. Co więcej, dziecko, uważnie śledząc niesamowite losy uroczego wikinga i doskonale bawiąc się w magicznej krainie, jednocześnie uczy się czym jest prawdziwa przyjaźń, jak ważna i piękna jest bezinteresowna pomoc oraz w jaki sposób odróżniać dobro od zła. Jednak seria Tappi to naprawdę niezwykły cykl opowiadań, nie tylko ze względu na fantastyczną kreację świata i bohaterów. Prócz standardowych książek opisujących magiczne przygody, seria zawiera również pozycje specjalne. Należy do nich na przykład Tappi i przyjaciele. Przepyszne opowiadania, czyli 9 krótkich historyjek o przygodach Tappiego na temat jedzenia, które prócz prozy zawierają również proste przepisy kulinarne opisane krok po kroku. Taka nietuzinkowa propozycja Marcina Mortki może stanowić świetny punkt wyjścia do zabawy z dzieckiem przy wspólnym przygotowywaniu pysznych łakoci. Inną wyjątkową pozycją z serii Tappi jest także Tappi. O tym jak na Szepczący Las padł czar - interaktywna książka, w której dziecko może samo zdecydować, jak ma postąpić w danej chwili bohater. Jest to o tyle rozwijająca pozycja, że dziecko nie tylko świetnie bawi się, pomagając Tappiemu, ale również bierze czynny udział w tworzeniu historii, stając się jej prawdziwym współautorem!

Przygody Tappiego – seria to wyjątkowa zabawa!

Książki Tappi to idealny pomysł na prezent zarówno dla młodszego, jak i starszego dziecka.  Intrygujące i rozwijające opowieści o mieszkańcach Szepczącego Lasu będą stanowić doskonałą zabawę na długie godziny. Niewątpliwie rozwiną dziecięcą wyobraźnię i rozbudzą miłość do czytania już od najmłodszych lat. Co więcej, Tappi – książki z wydawnictwa Zielona Sowa wzbogacone zostały o bajkowe ilustracje, które będą stanowić piękną ozdobę każdej dziecięcej półeczki.


... ...