SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seria Szklany tron, czyli światowy bestseller literatury fantastycznej o zabójcy w sukience

„Co by było, gdyby Kopciuszek był zabójcą, a nie sługą? Co, gdyby nie uczestniczyła w balu, aby spotkać księcia, a po to, by go zabić?”. Seria Szklany Tron przez samą autorkę bywa określana mianem alternatywnej wersji historii Kopciuszka. Główna bohaterka cyklu, Celaena Sardothien to siedemnastoletnia, zawodowa morderczyni, dla której jedynym ratunkiem od dożywotniej kary jest wzięcie udziału w turnieju o miano Królewskiego Zabójcy. W toku wydarzeń okazuje się jednak, że podczas, gdy profesjonalni skrytobójcy są zajęci zawziętą rywalizacją o tytuł najlepszego obrońcy króla Szklanego Zamku, ktoś inny urządza sobie polowanie właśnie na nich. Historia bohaterki Szklanego Tronu z wydawnictwa Uroboros to prawdziwy hit literatury fantasy dla młodzieży na skalę światową. Wszystkie tomy Szklanego Tronu trafiły do piętnastu krajów i zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia różnych języków.

Rozrywka na długie godziny — cykl książek Szklany Tron. Jak czytać poszczególne tomy?

Pełny pakiet Szklanego Tronu składa się z 7 książek, pochodzących głównego cyklu oraz dodatkowego zbioru opowiadań. Tomy należy czytać w poniższej kolejności:
0.5. Zabójczyni (zbiór krótkich historii o legendzie Adarlanu — najpiękniejszej, najpotężniejszej i zupełnie bezwzględnej zabójczyni z Gildii Zabójców, których akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z pierwszego tomu), 1. Szklany tron, 2. Korona w mroku, 3. Dziedzictwo ognia, 4. Królowa cieni, 5. Imperium burz, 6. Wieża świtu, 7. Królestwo popiołów.

Szklany tron — wszystkie tomy fantastycznej serii pochodzą spod pióra niezastąpionej Sarah J. Maas

Sarah J. Maas to amerykańska pisarka, głównie specjalizująca się w gatunkach fantasy, science-fiction, literaturze młodzieżowej czy literaturze pięknej. Jest absolwentką Hamilton College na kierunku religioznawstwo oraz kreatywne pisanie. Obecnie mieszka w Pensylwanii razem z mężem i synem, Taranem. Amerykańska autorka ma na swoim koncie już ponad 30 książkowych pozycji. Choć największą popularność przyniosła jej seria Szklany Tron, Sarah J. Maas jest również autorką dwóch innych, równie znanych na książkowym rynku serii: Dwór cierni i róż oraz Księżycowe Miasto. Każda z wydanych przez nią publikacji przez długi czas zajmowała czołowe miejsce na półce każdej księgarni. Ogromne uznanie jej twórczości wśród czytelniczych fanów sprawiło, że tematem zainteresowała się amerykańska telewizja, zwiastując w najbliższej przyszłości przeniesienie przygód Celaeny Sardothien, bohaterki Szklanego Tronu na duży ekran. Sarah J. Maas swoją pierwszą powieść zaczęła pisać już w wieku 16 lat, a efektem kilkumiesięcznej pracy nad książką była niesamowicie głośna premiera pierwszego tomu serii Szklany Tron. Książka w ogromnym tempie zdobyła popularność i uwielbienie wśród amerykańskich czytelników literatury fantastycznej, dzięki czemu przez bardzo długi czas zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa.

Kim jest główna bohaterka serii Szklany Tron?

Nastoletniej zabójczyni, Celaenie Sardothien, okrutnie skazanej na karę dożywocia za swoje niecne występki, cudem udaje się przeżyć pierwszy rok niewolniczej pracy w kopalni soli. Choć sytuacja wydaje się kompletnie beznadziejna, któregoś dnia dziewczyna dostrzega światełko w tunelu: może stanąć przeciwko najgroźniejszym (i zdecydowanie bardziej doświadczonym) mordercom z królestwa Adarlan i wziąć udział w rywalizacji na śmierć i życie o tytuł najlepszego Królewskiego Obrońcy. Jeśli jej się powiedzie, odzyska wolność. Jeśli nie, niewątpliwie zginie z rąk któregoś z zawodowych skrytobójców w obronie znienawidzonego przez siebie władcy na szklanym tronie. Oba wyjścia są jednak dla zmęczonej niewolniczą pracą siedemnastolatki o wiele bardziej obiecujące niż obecna sytuacja. W końcu nie ma za dużo do stracenia.

Cykl Szklany Tron — książki, w których nie brakuje krwawych bitew, dworskich balów i całej masy królewskich tajemnic

Codzienne życie na zamkowym dworze okazuje się dla głównej bohaterki cyklu Szklany Tron całkiem niezłą zabawą. Mimo wykonywanego fachu oraz swej wrodzonej bezwzględności, waleczności i siły, Celaena nie ma większego problemu w przymierzaniu pięknych sukienek, chadzaniu na królewskie bale i kosztowaniu drogich przysmaków. Jest w końcu dojrzewającą nastolatką — krwawy bunt jest jej tak samo nieobcy, co sercowe rozterki. Szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się dwóch mężczyzn, na których zdecydowanie zaczyna zależeć jej dużo bardziej, niż jest skłonna przyznać… Jak potoczą się losy zabójczyni ze Szklanego Tronu? Czy wymagający, ale za to bardzo przystojny kapitan dworskiej straży pomoże jej w przeżyciu królewskiego turnieju? A może bliższa relacja z czarującym następcą tronu okażą się na tyle zgubne, że wciągną dziewczynę z kolejne mroczne intrygi króla?
Jakie tajemnice skrywa przed światem królestwo Adarlanu? Jedynym sposobem, aby się przekonać, jest sięgnięcie po każdą pozycję z serii Szklany Tron, Sarah J. Maas.


... ...