SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stephen King – Mroczna Wieża

Mroczna Wieża to cykl powieści mistrza grozy – Stephena Kinga, pisanych w latach 1970-2012. Sam autor przyznaje, że jest to jedno z jego największych dzieł literackich. To ogromne wyróżnienie biorąc pod uwagę to, jak liczny jest dorobek literacki Stephena Kinga. Mroczna Wieża powstawała jednak wiele lat, a autor poświęcił na nią ogromną część swojej kariery. Cykl właśnie dlatego stanowi prawdziwą gratkę dla fanów Stephena Kinga, ponieważ czytając kolejne tomy, można zauważyć niewielkie zmiany w stylu pisania Kinga i fakt, że nie boi się on łączyć ze sobą gatunki literackie. Cykl Mroczna Wieża jest połączeniem horroru, science fiction, fantasy, powieści obyczajowej i westernu. Brzmi abstrakcyjnie? Jak cała twórczość Stephena Kinga, za to właśnie pokochały go miliony czytelników!

Mroczna Wieża – zmagania Rolanda Deschaina

Głównym bohaterem cyklu Mroczna Wieża jest Roland Deschain – ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego, znanego jako rewolwerowcy. Jego głównym celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, aby ocalić świat przed nieuniknioną zagładą. Czym właściwie jest Mroczna Wieża?  Dobre pytanie. Główny bohater również stara się to zgłębić. Wiemy jedynie, że Mroczna Wieża to mityczny budynek, który może być istotą całego istnienia, centrum wszystkich światów. Droga do niej jest długa, okupiona cierpieniem, stratą i nadludzkim wysiłkiem. Roland Deschain postanawia jednak podjąć się ryzyka i zabiera nas w podróż pełną niebezpieczeństw i mrożących krew w żyłach dylematów.

Świat Mrocznej Wieży

Wiele lat przed narodzeniem Rolanda mityczna Mroczna Wieża stanęła w miejscu przecięcia się tajemniczych Promieni. Były one mocne, dzięki magii, która otaczała świat. Pewnego dnia jednak skończył się okres zwany Prim i magia odeszła ze świata. W obawie przed załamaniem wszechświata ludzie zwani przez pokolenie Rolanda Deschaina Wielkimi Dawnymi zbudowali ogromne maszyny, mające podtrzymywać słabnące z braku magii Promienie oraz Strażników – zwierzęta-cyborgi, które miały za zadanie ich strzec. Nagle jednak Wielcy Dawni w niewyjaśnionych okolicznościach porzucili świat Rolanda, co przyniosło na świat kolejne nieszczęścia. Kolejne pokolenia ludzi, niemających pojęcia o technologii pogrążały się w regresie cywilizacji. Powstały w ten sposób świat, otaczający głównego bohatera wyglądem oraz rządzącymi się prawami przypomina Dziki Zachód, w którym powoli ginie magia i pozostałości technologii. Teraz nawet to może zniknąć, jeśli Rolandowi nie uda się dotrzeć do Mrocznej Wieży.

Mroczna Wieża – ile tomów wchodzi w skład najlepszej serii Mistrza Grozy?

Mroczna Wieża Stephena Kinga to cykl ośmiu tomów, opowiadających historię Rolanda Deschaina, starającego się dotrzeć do mitycznej Mrocznej Wieży. Główny bohater przemierza świat pełny pozostałości technologii i magii oraz niebezpiecznych reliktów z czasów Prim – demonów i magicznych przedmiotów. Na swojej drodze do Mrocznej Wieży spotyka ludzi, którym pomaga w imię kodeksu honorowego, zwanego Drogą Elda. W każdym z ośmiu tomów cyklu Mroczna Wieża Roland musi się również mierzyć z trudnymi dylematami, przyprawiającymi o dreszcze nawet najtwardszych fanów książek Stephena Kinga.

Stephen King – Mroczna Wieża. Kolejność tomów

W każdym z tomów znajdziecie historię, która już na zawsze wyryje się w waszej pamięci, jako najlepsza seria Stephena Kinga – Mroczna Wieża. Kolejność jednak nie jest przypadkowa, musicie zwrócić na nią szczególną uwagę, aby w stu procentach zrozumieć fabułę. Pierwszą częścią serii Mroczna wieża Stephena Kinga, jest Roland. Kolejne części to Powołanie Trójki, Ziemie Jałowe, Czarnoksiężnik i Kryształ, Wiatr Przez Dziurkę Od Klucza, Wilki Z Calla, Pieśń Susannah i Mroczna Wieża.  Na podstawie wyśmienitej serii Mroczna Wieża Stephena Kinga powstała także seria komiksów o tym samym tytule, które zachwycają czytelników świetną aranżacją graficzną, uzupełniającą fabułę. W 2017 roku miała również miejsce premiera filmu Mroczna Wieża, który luźno adaptuje niektóre wątki cyklu. Koniecznie jednak zacznijcie od książek. Są one prawdziwym dziełem Króla Grozy, którego nie przebije nawet najlepsza adaptacja. Sprawdźcie naszą ofertę książek Stephena Kinga Mroczna Wieża już teraz! 


... ...