SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wojownicy to czworonożne zwierzaki, które podbiły rynek wydawniczy. Seria opowiadająca o losach samowystarczalnych kotów stała się prawdziwym czytelniczym bestsellerem. Cykl podzielony jest na serie utworów fantastycznych, w skład których wchodzą powieści oraz mangi autorstwa pisarek występujących pod pseudonimem Erin Hunter.

Seria ebook Wojownicy - fabuła

Fabuła Wojowników opowiada o leśnych kotach funkcjonujących w samowystarczalnych grupach nazywanych klanami. Każdy z nich ma własną nazwę i w ten sposób wyróżnia się ich pięć. Są to: Klan Pioruna, Wiatru, Rzeki, Cienia i Nieba. Koty wierzą w Klan Gwiazdy, który jest miejscem, gdzie według ich wierzeń odchodzą po śmierci. Dostąpić tego mogą jedynie wtedy, gdy szczerze wierzą oraz przestrzegają kodeksu wojownika. Osobniki wyłamujące się spod jego reguł, lecz wciąż wyznające Klan Gwiazdy trafiają do Mrocznej Puszczy. Natomiast niewierzące koty kończą w nieznanym miejscu. 

Żelazne zasady

W świecie wykreowanym przez Erin Hunter obowiązuje kodeks wojownika obejmujący szesnaście zasad, których koty z klanów muszą przestrzegać. Reguły nakreślone przez kodeks obowiązują Wojowników od ich narodzin aż do śmierci. Jednak geneza tego porządku nie jest jednoznaczna. Według Sekretów Klanów zasady zostały ustanowione przez założycieli klanów w trakcie ich formowania. Lecz w Kodeksie Klanów napisane jest, że proces dodawania kolejnych reguł był rozciągnięty w czasie i pomiędzy poszczególnymi zapisami następowały znaczne przerwy. Ich pochodzenie w tej części wskazywane jest na szczególne wydarzenia dziejące się w życiach różnych kotów. 

Seria ebook Wojownicy - kolejność czytania

Ze względu na dużą liczbę wydanych książek z cyklu Wojownicy, wszystkim zainteresowanym rozpoczęciem przygody ze światem walecznych kotów, przyda się podpowiedź, od jakiego tytułu najlepiej zacząć. Po wskazówki dotyczące proponowanej kolejności czytania poszczególnych książek z cyklu można udać się na bloga księgarni Gandalf.com.pl. W artykule poświęconym serii szczegółowo opisaliśmy, w jaki sposób najlepiej zacząć i kontynuować przygodę z kocimi klanami.

Niekończąca się opowieść

Pierwsza książka z cyklu Wojownicy pt. Ucieczka w dzicz ukazała się w 2003 roku. Natomiast ostatnia dotąd opublikowana seria wydana została na przestrzeni lat 2019-2021. Była to już siódma w kolei nosząca tytuł Złamany kodeks. Nie jest to jednak koniec przygód walecznych czworonogów, ponieważ już zapowiedziana została ósma seria zatytułowana Bezgwiezdny klan

Seria ebook Wojownicy - światowy hit

Seria Wojownicy Erin Hunter to bezapelacyjnie niezwykły cykl o niesamowitych stworzeniach, które w swoim kocim życiu stawiają czoła niebezpiecznym i skomplikowanym sytuacjom. Dowodem ogromnej popularności Wojowników może być fakt, że seria została przetłumaczona aż na 37 języków. 


... ...
Zobacz więcej produktów