SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wyjątkowe i niepowtarzalne tytuły, emocjonujące opowieści, muzycy, politycy, artyści - nazwiska znane z ekranu i pierwszych stron gazet. A ponadto? Oczywiście przełomowe wydarzenia w historii Ameryki, ale i świata, przemiany gospodarcze i społeczne. Seria wydawnicza Amerykańska od Wydawnictwa Czarne to kilkadziesiąt tytułów, dzięki którym zajrzysz niemalże za kulisy życia osób i wydarzeń, które odegrały największą rolę w historii Stanów Zjednoczonych. 

Światowi artyści jako zwykli ludzie

Seria wydawnicza Amerykańska to literatura faktu, która dotyka tematyki najistotniejszych nazwisk, miejsc i wydarzeń dla historii Ameryki, jaką znamy dziś. Czy zawsze są to fakty i osoby najbardziej znane? Wcale nie i w tym tkwi właśnie siła tego cyklu! Reportaże, które wchodzą w skład serii to opowieści zarówno o elementach historii powszechnie znanych, jak i o tych mniej popularnych. Te książki pozwolą Ci odkryć Amerykę, jakiej jeszcze nie znałeś ani nie znałaś! Narodziny punkowo-feministycznego ruchu Riot Grrrl, rozwój muzyki jazzowej i nieoceniona w tym rola Nowego Orleanu, czy biografia ponadczasowej artystki, jaką bez wątpienia była Janis Joplin to prawdziwa gratka dla koneserów dobrych dźwięków. 

Wydarzenia, którymi żył cały świat

Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej szanowanych i liczących się krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że wydarzenia, które się tam dzieją, nierzadko ogląda cały świat. Wyniosłe wieże Lawrene’a Wrighta to złożona historia powstania i działalności Al-Kaidy oraz jej późniejszego zamachu terrorystycznego na Stany Zjednoczone. Księżycowy pył Andrew Smitha to z kolei genialna opowieść o załogach lotów kosmicznych oraz ich dalszych losach już po powrocie na naszą planetę. Seria wydawnicza Amerykańska to również inspirujące i porywające historie o odkryciach, które już na zawsze zmieniły świat, jaki dotychczas znano. Najlepszym tego przykładem jest reportaż o braciach Wright, czyli absolutnych pionierach dziedziny lotnictwa. Ich upór i wiara we własny pomysł przyniosły nieocenione zmiany dla całej ludzkości.

Historie z dreszczykiem

Wydarzenia, które toczą się lub toczyły za Oceanem, bardzo często stają się kanwą powieści beletrystycznych, kryminałów, thrillerów i nierzadko trafiają również na wielki ekran. Dlaczego tak jest? Historie, które dzieją się gdzieś daleko, w kraju, z którym dzielą nas tysiące kilometrów, stają się łatwiejsze do zaakceptowania. Seria wydawnicza Amerykańska porusza również takie historie. Prawdziwe wydarzenia, nierzadko niezwykle brutalne i bolesne. Historia okrutnego morderstwa młodej Betty Gore, sprawa zaginięcie sześcioletniego Jeremy’ego Guillory’ego, czy wyjątkowo głośne morderstwo Sharon Tate, młodej artystki i żony znanego już wówczas jako reżysera Romana Polańskiego. Reportaże, jakie znajdziesz w tej serii to opowieści o tym, co wydarzyło się naprawdę. Jednocześnie mogą być przerażające. Dlaczego? Odkryją przed Tobą Amerykę zupełnie inną niż znaną z tak pożądanego przez wielu zwłaszcza Polaków american dream. 


... ...
Zobacz więcej produktów