SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Adam Węgłowski - biografia

Adam Węgłowski, urodzony w 1975 roku w Ełku, był redaktorem naczelnym miesięcznika Focus Historia (ukazującego się do lutego 2022 roku). Jego artykuły o tematyce historycznej można znaleźć także między innymi w Przekroju, Tygodniku Powszechnym czy na portalach OKO.press i National Geographic. Jest autorem książek popularyzujących wśród czytelników historię oraz kryminałów retro. Już jako dziecko dziennikarz rozpoczął swoją przygodę z kryminałem. Mając kilka lat, uwielbiał oglądać serial Columbo, później dołączyły także książki i filmy o równie kultowym detektywie — Sherlocku Holmesie. Adam Węgłowski jest miłośnikiem antyku, tajemnic i zagadek kryminalnych. Dorobek artystyczny sir Arthura Conana Doyle’a — twórcę detektywa Sherlocka Holmesa i Agathy Christie oraz ogromne zamiłowanie do historii wpłynęło na jego własną działalność literacką. 

Tropem historycznych zbrodni - seria kryminałów z Kamilem Kordą autorstwa Adama Węgłowskiego


Debiutanckim cyklem kryminałów retro Adama Węgłowskiego jest ten, w którym autor osadza własne fikcyjne postaci w autentycznych historiach. Przypadek Ritterów to pierwsza książka dziennikarza, jednak nie jest ona ściśle związana z całą serią o postaci wykreowanej przez niego. Fabuła książki osadzona jest XIX wieku, kiedy to podrzeszowska Lutcza stała się miejscem brutalnej zbrodni, o którą niemal bez zawahania zostali oskarżeni Żydzi. Poznajemy tam panicza Kamila Kordę, który jako jedyny próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw.  Bogaty śledczy wytrwale dąży do wykrycia sprawcy i motywu zbrodni, jednak napotyka po drodze wiele przeciwności, ale także dowiaduje się czegoś o własnej rodzinie i mechanizmach rządzących lokalną społecznością. Antysemityzm przedstawiony przez Adama Węgłowskiego nie jest fikcją literacką, a rzeczywistym problemem, z którym w tamtych czasach musieli się zmagać Żydzi. Pierwszym tomem serii kryminałów retro autora jest Noc sztyletników, gdzie detektyw amator Kamil Kord pojawia się w mrocznym i mglistym Londynie z odwiedzinami dawnego przyjaciela. W tym czasie miasto tonie w panice przed nieuchwytnym Kubą Rozpruwaczem, który pozostawia za sobą ofiary, chaos i histerię. Okazuje się, że owiany złą sławą morderca staje się tylko tłem dla dochodzenia, które Kord prowadzi na własną rękę, łącząc miasto nad Tamizą z powstaniem styczniowym. Dalej można zapytać, co łączy cesarzową Sisi, Franciszka Józefa i tragiczne podpalenie w sercu Austro-Węgier? Odpowiedzią jest: Kamil Kord, który tropi w Krwi Habsburgów wiedeńskiego podpalacza, odkrywając mroczne sekrety monarszej rodziny. Autor po raz kolejny serwuje czytelnikom porządną porcję ciekawostek historycznych, okraszając je fikcyjnymi działaniami głównych bohaterów. W trzecim tomie cyklu panicz Kord znajduje się na Haiti, który po rozmowie z naocznym świadkiem tamtejszej rewolucji, postanowił poznać losy rodaków wysłanych tam przez Napoleona Bonaparte. Czarny kogut  przepełniony jest historią polskich legionistów, walką o niepodległość, mistycyzmem i przesądami związanymi z lokalnym kultem “vaodoux”. Poszukiwania śladów po rodakach przerywa tajemnicza kobieta oraz fanatycy wiedzy tajemnej. Adam Węgłowski w serii z Kamilem Kordem łączy często mało znane fakty historyczne z własną wizją, nie tracąc przy tym dynamiki opowieści.

Pozostałe tytuły autorstwa Adama Węgłowskiego


W naszym asortymencie znajdziecie także pozostałe powieści Adama Węgłowskiego, które powinny znaleźć się w koszyku każdego miłośnika kryminałów historycznych. W Pruskim lodzie autor zabiera czytelników do dziewiętnastowiecznych Prus Wschodnich i prowadzi przez mazurskie tradycje, krzyżackie zamki obronne, niepozorne leśne pałace i… tajemnice bohaterów. Wyprawa, w którą się wybrali, wiedzie ich przez niebezpieczne jeziora, pełne dawnych przesądów relikty przeszłości i obsesyjny militaryzm władz pruskich. Elementem wiążącym losy bohaterów jest lód, który, chociażby był najgrubszym, wciąż jest kruchy, zniesie wiele, ale wystarczy jedna rysa by pękł, pochłaniając bez skrupułów wszystko i wszystkich. Najnowszy tytuł autorstwa Adama Węgłowskiego, Upierz, to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gier planszowych. Właśnie ich tworzeniem zajmują się główni bohaterowie powieści, którzy po odniesionym sukcesie postanawiają zamieszkać na mazurskim uroczysku. Wywiad z tajemniczą Alex jest dopiero początkiem ich problemów, a rajska ostoja, o której tak marzyli, okazuje się mieć iście makabryczną historię. Zachęcamy do lektury powieści byłego redaktora Focus Historia, które są zarazem mroczne jak kino noir, intrygujące jak filmy sensacyjne i rozwijające jak szkolne podręczniki. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 24 książek, których autorem jest: Adam Węgłowski. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, Literatura piękna, sensacja, literatura faktu, publicystyka, kryminał, sensacja i literatura grozy, literatura faktu i reportaż, wysyłka 24h, Skarpa Warszawska - najlepsze tytuły, nowości, Nowości.

Na książki autora Adam Węgłowski mamy rabaty sięgające do 36%.
... ...