SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Tanya Valko - biografia

Tanya Valko, a właściwie Tatiana Kaczmarczyk, urodziła się w 1963 roku w Krakowie. Ukończyła arabistykę w Instytucie Filologii Orientalnej UJ. Jest tłumaczką, poetką i pisarką. Przez siedem lat projektowała i szyła ubrania do ekskluzywnych butików. Mieszkała i pracowała w Libii oraz Arabii Saudyjskiej. W tych dwóch krajach Tanya Valko pełniła funkcję asystentki ambasadorów RP. Była także nauczycielką dla polskich dzieci w Trypolisie. Prowadziła hostel oraz przedsiębiorstwo wielobranżowe. Decyzję o rozpoczęciu kariery pisarskiej podjęła w szkole maturalnej. Wiedziała, że chce studiować filologię, a decyzja o studiach arabistycznych przyszła jej do głowy pod wpływem swojego ówczesnego narzeczonego, a dzisiejszego męża. Tanya Valko pisze pod pseudonimem, by uniknąć problemów ze strony Arabów, ponieważ wielokrotnie była oskarżana o rasizm i niechęć do tego narodu, co, jak sama podkreśla, nie jest prawdą. Prywatnie jest matką dwojga dzieci. Prawdziwy z niej mól książkowy, ponieważ już od małego domagała się czytania bajek, w szkole znała wszystkie lektury. Miłość do książek została jej do dziś i prawdopodobnie dzięki niej możemy teraz poznawać jej twórczość. Tanya Valko bardzo ceni sobie zdrowy tryb życia, lubi pływać i uprawiać nordic walking.

Książki Tanya Valko dopracowane do perfekcji


Książki Tanya Valko napisała pod wpływem własnym doświadczeń, obserwacji i przeżyć za granicą. W 2010 roku wydała swoją debiutancką powieść – Arabska żona, stanowiącą pierwszą część arabskiej sagii. Opowiada o młodej kobiecie, która wpada w sidła miłości z muzułmaninem. Cała saga obejmuje trzynaście tytułów poruszających tematykę życia w krajach arabskich. Wszystkie swoje książki Tanya Valko dopracowuje do perfekcji. Są efektem jej wieloletniego pobytu w krajach muzułmańskich, a także dociekliwych badań i studiów nad kulturą arabską. Inspiracją w tworzeniu powieści są dla niej historie z życia wzięte, część postaci została stworzona na podstawie znanych jej osób bądź ludzi, którzy zapisali się na kartach historii, na przykład Muammar Kaddafi. Jeśli jesteś ciekawy także innych powieści o muzułmańskim życiu, sięgnij po nie w dziale literatura piękna na Gandalf.com.pl!

Tanya Valko książki nie tylko arabskie


Tanya Valko książki to również saga azjatycka, obejmująca dwa tytuły. Autorka porusza w nich tematy życia codziennego ludzi w Indonezji. Czytelnik może dzięki nim poznać sposoby myślenia mieszkańców Azji, które znacząco różnią się od europejskich standardów. Tanya Valko książki to również nietypowa dla autorki powieść Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną, której akcja dzieje się w Polsce. Porusza tematykę operacji plastycznych i emocji, które się z nimi wiążą. Pozycja równie ciekawa co Tanya Valko książki orientalne!

Tanya Valko ebooki do poczytania w podróży oraz przed snem


Tanya Valko ebooki to powieści wyjątkowej pisarki w przyjaznej formie! Jeśli szukasz wciągających historii na swój czytnik, które będą towarzyszyć Ci w podróży czy przed snem, trafiłeś idealnie! Tanya Valko ebooki czyta się z zapartym tchem od deski do deski. Dzięki nim nuda z pewnością Cię nie dopadnie!

Tanya Valko audiobooki, które przeniosą Cię w świat arabskiej kultury


Tanya Valko audiobooki umożliwiają przeniesienie się do arabskiego czy azjatyckiego świata z zamkniętymi oczami… Daj się ponieść wyobraźni i posłuchaj słów, które w magiczny sposób odkryją przed Tobą tajemnice arabskiej kultury. Kup Tanya Valko audiobooki na Gandalf.com.pl i relaksuj się, poznając świat oczami autorki!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 64 książek, których autorem jest: Tanya Valko. Dostępne formaty: miękka, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: literatura piękna, literatura piękna, wysyłka 24h, nowości.

Na książki autora Tanya Valko mamy rabaty sięgające do 38%.
... ...
Zobacz więcej produktów