SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Smolasty - biografia

Norbert Smoliński, bardziej znany jako Smolasty, to urodzony w Warszawie piosenkarz i producent muzyczny. Młody artysta umiejętnie łączy w swojej twórczości elementy rapu, języki klubowej i R'n'B. Smoła, bo i pod takim pseudonimem znany jest Smolasty, od dziecka interesował się muzyką funkową i rapem. To właśnie jeszcze na etapie edukacji szkolnej założył własny zespół, w którym grał na fortepianie i gitarze. Ambicje muzyczne i talent, który Smolasty szlifował na warszawskim Bródnie, połączyły jego ścieżki z innymi młodymi artystami, którzy zaczynali swoją przygodę w branży muzycznej.

Smolasty i jego twórczość, czyli płyty, mixtape'y i minialbumy


Za debiut raperski Norberta Smolińskiego można uznać udział w utworze 21 Pesos Galantico w 2014 roku. Kolejny gościnny występ to singiel Znowu nie ma jej grupy MXF. Późniejsza pomóc w tworzeniu i produkcji muzyki do minialbumu Lot022 Kaza Bałagane przerodziła się w trwałą znajomość i dalszą kilkukrotną współpracę muzyczną. W 2017 Smolasty wydał pierwszy minialbum Jestem, byłem, będę. W momencie wydania tej EPki artysta był określany jako jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących twórców na polskiej scenie muzycznej. Pierwszy album Smolastego zatytułowany Fake Love w 2018 roku zaowocował nie tylko 7. miejscem listy przebojów OLiS i pokryciem płyty złotem, ale także Fryderykiem w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. Zapowiedziami do tej płyty były single Uzależniony oraz Fake Love. Drugi studyjny album Smolastego Pełnia, wydany w 2020 roku, w oficjalnej liście przebojów uplasował się na 2. miejscu i podobnie do poprzedniego krążka uzyskał status złotej płyty. Gościnne występy na albumie zaliczyli Ewa Farna, Tymek, Sarius, Białas czy Robert Gawliński. Album Ghetto Playboy uznawany jest za jeden z najmocniejszych i najbardziej osobistych wydań Smolastego. Powraca on tam do raperskich korzeni swojego brzmienia przy współpracy z m.in. Kaza Bałagane, Oliwką Brazil czy Kizo. Rok 2022 zaowocował czwartym albumem studyjnym w dorobku artystycznym Smolińskiego. Almost Goat zyskał status potrójnej platyny i uplasował się na 13. Miejscu listy OLiS.

Lata 70., rap, funk i R'n'B, czyli inspiracji muzyczne Smolastego 


Norbert Smoliński znany jest z tego, że nie boi się mixowania różnych gatunków muzycznych, które pozornie do siebie nie pasują. Chcąc stworzyć coś autentycznego i oryginalnego, co zapewni rozrywkę każdemu słuchaczowi, odwołuje się do znanych motywów łącząc je z nowoczesnymi brzmieniami. W utworach Smolastego na przestrzeni wszystkich lat jego działalności słychać zmieniające się zainteresowania artysty. Początek twórczy charakteryzował się wpływem Chrisa Browna, muzyki klasycznej,  tradycyjnego rapu i funku, później przyszedł czas na fascynację motywami znanymi w latach 60. i 70. Aktualnie Smolasty ukierunkowuje swoje materiały na bogate w drugie dno tekstowe R'n'B. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 4 książek, których autorem jest: Smolasty. Na książki autora Smolasty mamy rabaty sięgające do 23%.
... ...