SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Laila Shukri - biografia

Laila Shukri to pseudonim, pod którym ukrywa się polska pisarka. Swej prawdziwej tożsamości nie ujawnia ze względów bezpieczeństwa. Prywatnie, Laila Shukri jest żoną arabskiego szejka, który, jak przyznaje autorka, nie wie, że wydała książki poświęcone życiu kobiet w krajach muzułmańskich. Swą wiedzę o krajach Bliskiego Wschodu Laila Shukri czerpała początkowo z podróży, obecnie sama mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Laila Shukri - tematyka twórczości


Wszystkie książki napisane przez Lailę Shukri oparte są na prawdziwych historiach kobiet, które znalazły się w krajach muzułmańskich i które wielokrotnie zostały zmuszone do życia, którego nie chciały.

Laila Shukri - debiut literacki


Debiutem literackim tajemniczej autorki jest powieść „Perska miłość“, która bardzo szybko trafiła na listę bestsellerów. Po zdobyciu popularności i rzeszy czytelników,  Laila Shukri zdecydowała się kontynuować cykl opowiadający o zderzeniu kultury europejskiej z kulturą Bliskiego Wschodu, pod tym samym tytułem. Książki „Perska miłość”, „Perska zazdrość” oraz „Perska nienawiść” opowiadają o losach młodej Polki, Lidki, która otrzymała roczne stypendium w Kuwejcie. Bohaterka zakochała się w przystojnym chłopaku, Hassanie, który tuż po ślubie przerywa znaną dotąd sielankę… Laila Shukri przedstawia w powieściach różnice kulturowe, problemy związane z wyznaniem tworząc przestrogę dla dziewcząt próbujących odnaleźć szczęście w krajach arabskich.

Laila Shukri - książki


Kolejną książką, którą zdecydowała się napisać Laila Shukri jest „Byłam służącą w arabskich pałacach”. To oparta na faktach historia dziesięcioletniej Bibi Shaik, Hinduski, która została odesłana przez matkę do Kuwejtu by „służyć w arabskich pałacach”. Niewolnicza praca i brak życia prywatnego stworzyły tragiczną historię, którą Laila Shukri wysłuchała i przelała na kartki papieru. "Jestem żoną szejka", to niezwykle osobista opowieść o tym, jak bohaterka (autorka?) znalazła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak poznała swego przyszłego męża i jaką cenę trzeba zapłacić za luksusowe życie z daleka od swoich rodzinnych stron w zupełnie obcej kulturze. Dwie kolejne książki polskiej autorki, Laili Shukri, to wstrząsające opowieści o Polkach, które rozkochano, oszukano i zmuszono do wykonywania poleceń. Książka „Byłam kochanką arabskich szejków“ opowiada o losach Julii, która uwiedziona przez przystojnego Syryjczyka zdecydowała się wyjechać z nim w egzotyczną podróż. Autorka opisuje dramat młodej kobiety, która znalazła się w rękach gangu handlującego kobietami i zmuszającego do odbywania usług seksualnych. Książka „Jestem żoną terrorysty” to wstrząsająca historia Polki, która została wysłuchała przez Lailę Shukri. „Jestem żoną terrorysty” to opowieść kobiety uwiedzionej i zmuszonej urodzić terrorystę samobójcę.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 81 książek, których autorem jest: Laila Shukri. Dostępne formaty: miękka, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, Literatura piękna, literatura faktu, publicystyka, biografie i wspomnienia, literatura faktu i reportaż, literatura piękna, biografie, wspomnienia, literatura faktu i reportaż.

Na książki autora Laila Shukri mamy rabaty sięgające do 32%.
... ...
Zobacz więcej produktów