SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Pink - biografia

P!nk, znana również jako Alecia Beth Moore, to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, która z sukcesami tworzy muzykę od czasu swojego debiutanckiego albumu w 2000 roku Can’t Take Me Home. Jest najbardziej znana ze swojego stylu muzycznego, który łączy elementy rocka, popu, R&B i hip hopu. Do jej najpopularniejszych piosenek należą Just Give Me a Reason i Try. Pink wydała do tej pory 8 albumów, zdobyła 3 nagrody Grammy i miała 7 singli, które dotarły do top 10 na US Billboard Hot 100. W ciągu swojej kariery sprzedała ponad 40 milionów albumów na całym świecie i nadal jest potężną siłą w przemyśle rozrywkowym. 

P!nk – działania charytatywne 


Społeczna świadomość Pink na takie tematy jak samoakceptacja, wizerunek kobiet, przemoc domowa i stereotypy płciowe sprawiły, że stała się szanowaną i uwielbianą artystką. Jej działalność filantropijna obejmuje stworzenie Funduszu Stypendialnego Pink, który ma na celu pomoc pokrzywdzonym przez los nastolatkom w ukończeniu edukacji. Oprócz własnej fundacji artystka wspomaga organizacje takie jak: PETA, UNICEF, HRC, walczy także o prawa osób LGBT+.  P!nk wciąż jest inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie dzięki swoim mocnym tekstom, porywającym występom na żywo i poświęceniu w pomaganiu innym. 

P!nk - Just Give Me a Reason 


Teledysk do Just Give Me A Reason, w którym występuje Nate Ruess z zespołu Fun, osiągnął ponad 1 miliard wyświetleń na YouTube i został nominowany do nagrody Grammy za najlepszy występ duetu/grupy pop oraz MTV Video Music Awards Video Of The Year Award. Dzięki silnemu przesłaniu o tym, że miłość jest wystarczająca, aby związek mógł się udać, piosenka ta odbiła się szerokim echem wśród fanów na całym świecie. 

Pink - Warszawa 


W 2019 roku Pink na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie zagrała koncert promujący płytę Beautiful Trauma. Można było usłyszeć wtedy hity Pink – Just Give Me a Reason, What About Us, a także 90 days w duecie z piosenkarzem o pseudonimie Wrabel. 

Pink – życie prywatne 


P!nk wraz z Careyem Hartem - byłym motocyklistą, wychowują wspólnie dwójkę dzieci: córkę - Willow Sage Hart i syna Jamesona Moona. Para przeżyła swoje wzloty i upadki, odbyli ponad roczną separację, po której zeszli się z powrotem. Same oświadczyny pary były nietypowe, dlatego że to P!nk oświadczyła się ukochanemu podczas zawodów motocyklowych, poprzez napis na tablicy przy pit stopie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 2 książek, których autorem jest: Pink. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Biografie i wspomnienia, nowości, Nowości.

Na książki autora Pink mamy rabaty sięgające do 48%.
... ...