Książki Beata Pawlikowska | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Beata Pawlikowska - biografia

Pisarka, podróżniczka, dziennikarka, fotografka, tłumaczka. Kobieta wielu talentów – to Beata Pawlikowska. Kocha życie i podkreśla, że nie ma w nim rzeczy niemożliwych. Urodziła się w 1965 roku w Koszalinie, tam też ukończyła II Liceum Ogólnokształcące. Choć dwukrotnie podejmowała studia (hungarystykę i anglistykę) szybko jednak zrezygnowała dalszego kształcenia. Imała się w życiu różnych zajęć – pracowała jako sprzątaczka, kelnerka, sekretarka czy lektorka. Popularność zyskała dzięki pracy w radiu oraz swoim podróżom. Na swoim koncie Beata Pawlikowska ma kilkanaście nagród, m. in. za osobowość radiową Zdobywcy Eteru 2003, Bursztynowego Motyla za Blondynkę w dżungli czy nagrodę im. Magellana w 2010 roku za 'wytrwałe promowanie mody na podróżowanie'.

Beata Pawlikowska – książki podróżnicze


Pierwszą książkę Pawlikowska napisała w wieku 18 lat. Czytano ją w odcinkach w radiowej Trójce. Jej literacki dorobek to przede wszystkim publikacje podróżnicze, z serii Blondynka… . Autorka przez kilka miesięcy w roku zwiedza świat (najchętniej Amerykę Południową), a swoimi doświadczeniami chętnie dzieli się z czytelnikami. Jest ponoć pierwszą kobietą, która na piechotę przebyła owianą złą sławą dżunglę Darien, znajdującą się na pograniczu Kolumbii i Panamy. Jednymi z najważniejszych podróżniczych książek Beaty Pawlikowskiej są te dotyczące Indian amazońskich. Blondynka śpiewa w Ukajali była pierwszym polskim tytułem wydanym przez National Geographic. Dzięki książkom Pawlikowskiej czytelnicy mogą poznać kulturę i obyczaje krajów ze wszystkich kontynentów naszego globu.  

Pawlikowska – rozwój osobisty


Autorka prowadzi blog oraz profil na Facebooku, gdzie dzieli się pozytywnymi myślami oraz poradami dotyczącymi samorealizacji. Swoje inspiracje przelewa także na papier. Na Gandalf.com.pl znajdziesz wiele książek Beaty Pawlikowskiej z zakresu rozwoju osobistego. Do najbardziej znanych należą serie Kurs pozytywnego myślenia oraz W dżungli… Autorka porusza w nich problemy niepewności, samotności, depresji, uzależnień. Radzi, jak zacząć od początku, znaleźć swoją wewnętrzną moc, szczęście, sięgnąć po odwagę czy działać efektywnie.

Językowe książki Pawlikowskiej


Przygodę z nauczaniem języków Pawlikowska Beata rozpoczęła już w roku 1990. Pracując wówczas w Radiu Koszalin, prowadziła na antenie kurs angielskiego. Dzięki swoim podróżom po świecie i doświadczeniom z nauką różnych języków obcych Pawlikowska opracowała nową metodę nauczania. Uważa, że języków można uczyć się instynktownie, na zasadzie logicznej układanki. Swoją wiedzę przekazuje czytelnikom w serii Blondynka na językach. Z książkami Pawlikowskiej można poznać podstawy takich języków obcych, jak angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, włoski, francuski i portugalski. Do każdej publikacji dołączona jest również płyta CD MP3.

Pawlikowska Beata i jej kuchnia


Autorka jest weganką i ten sposób odżywiania promuje na swoim blogu, a także w książkach. Beata Pawlikowska ma na swoim koncie już kilkanaście publikacji kulinarnych. W sklepie Gandalf znaleźć możesz między innymi książki z serii W dżungli zdrowia, w których autorka odpowiada na pytania, od czego zależy zdrowie, siła ducha i bystrość umysłu. Oferujemy ponadto publikacje autorki z ciekawymi przepisami na niemal każdy posiłek, od śniadania po kolację. Kucharskie książki Pawlikowskiej również zabierają czytelników w podróż dookoła świata – tym razem kulinarną. Odkryjcie wszystkie smaki świata! 
z14
1 - 14 z 382 ofert