SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

George Orwell - biografia

Okrzyknięty jednym z najbardziej poczytnych pisarzy XX wieku jest autorem takich powieści jak „Folwark Zwierzęcy” i „Rok 1984”. W historii literatury zapisał się jako wybitny autor podejmujący trudne tematy społeczne i polityczne. Powieści odznaczały się inteligencją, dowcipem i wrażliwością na aktualne problemy społeczne. Jego książki były wyrazem nienawiści do systemu totalitarnego oraz niesprawiedliwości. Odzwierciedlały one poglądy autora, który najpierw określał siebie jako anarchistę, a pod koniec lat 20. XX wieku jako socjalistę. George Orwell przez współczesnych nazywany jest kronikarzem angielskiej kultury XX wieku, pisał on jednak nie tylko o sytuacji w Wielkiej Brytanii, ale także poruszał tematykę Związku Radzieckiego, Hiszpanii czy Francji. Pierwszą znaną książką Orwella jest „Na dnie w Paryżu i w Londynie”, która została wydana w 1933 roku i opowiada o trudnych początkach jego kariery powieściopisarza, które przypadły na okres mieszkania w stolicy Francji. To właśnie przed publikacją tej powieści przyjął swój pseudonim literacki George Orwell – jego prawdziwe nazwisko to Eric Arthur Blair. Oprócz najbardziej znanych książek, czyli „Folwarku zwierzęcego” i „Rok 1984” Orwell jest też autorem „W hołdzie Katalonii”, „Birmańskie dni", „Wiwat Aspidistra", „Droga na molo w Wigan". Jego twórczość wywarła duży wpływ na literaturę, a odniesienia znajdujące się na kartach jego powieści na stałe zagościły w języku mówionym. Najbardziej znane zwroty to „Wielki Brat patrzy”, „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze”, „nowomowa” czy „dwójmyślenie”.  George Orwell to urodzony 25 czerwca 1903 roku pisarz angielskiego pochodzenia. Uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli światowej literatury XX wieku. Ogromną popularność zawdzięcza takim książkom, jak "Folwark zwierzęcy" oraz "Rok 1984". W swojej twórczości wyraża jasny sprzeciw wobec systemów totalitarnych. Zmarł 21 stycznia 1950 roku w Londynie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 199 książek, których autorem jest: George Orwell. Dostępne formaty: miękka, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, dla dzieci, biografie i wspomnienia, Literatura piękna, fantastyka, sensacja, Nauki społeczne, literatura faktu, publicystyka, Popularnonaukowe, komiks, Lektury szkolne, kryminał, dla dzieci, nagrody dla uczniów, Dla młodzieży, fantastyka, literatura piękna, Nauka języków, literature, literatura piękna, dla dzieci i młodzieży, eseje, felietony i publicystyka, literatura faktu i reportaż, fantastyka, nauka języków, lektury szkolne, bestsellery, książki na ekranie, literatura obcojęzyczna, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, bestsellery wszech czasów, Zysk, Greg, MT Biznes, nowości, W.A.B., Książki z barwionymi brzegami 📚.

Na książki autora George Orwell mamy rabaty sięgające do 49%.
... ...
Zobacz więcej produktów