Nela książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Nela - biografia

Nela Mała Reporterka to jednocześnie postać, jak i autorka cyklu książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Pisarka rozpoczęła karierę w 2014 roku, jako ośmiolatka. Zgodnie z informacjami podanymi przez wydawcę, z Nelą podróżują wszędzie rodzice, którzy rejestrują jej poczynania, a potem produkują jej programy. Zajmują się również redakcją jej książek.

Książki Neli Małej Reporterki


Nela to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich postaci w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. Wydaje serię książek Nela Mała Reporterka i zrealizowała godziny programów telewizyjnych oraz radiowych, opowiadających o jej wyprawach w różne zakątki świata. Podróżniczka przybliża w nich specyfikę danego miejsca, opowiada o lokalnej florze i faunie. Przez cztery lata z rzędu otrzymywała nagrodę Bestsellerów Empiku. W 2017 zaś wyróżnieniem uhonorował ją TRAVELER. W tym samym roku, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, książka „Nela na kole podbiegunowym” włączona została do listy lektur uzupełniających w szkole podstawowej.

Działania Neli Małej Reporterki


Nela Mała Reporterka znana jest również z działalności humanitarnej i społecznej. Podczas Międzynarodowych Targów Humanitarnych pełniła funkcję opiekunki stoiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisji Europejskiej. Nastoletnia pisarka rozwija też organizację The Adventure Starts Here Foundation, której celem będzie tworzenie baz badawczych na świecie dedykowanych nie tylko użytkowi naukowców, ale też dzieci złaknionych obserwowania przyrody. Zapowiedziano już, że pierwsza baza powstanie w dżungli na Kostaryce. 
z1
1 - 1 z 28 ofert