SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Joseph Murphy - biografia

Dr Joseph Murphy urodził się w 20 maja 1898 w Ballydehob, w hrabstwie Cork w Irlandii. Jego ojciec był dyrektorem prywatnej szkoły dla chłopców, a jego matka zajmowała się domem. Murphy został zapisany do Szkoły Krajowej i zgłosił się do seminarium po to, by zostać klerykiem jezuickim. Wchodząc w dorosłość, zaczął kwestionować katolicką ortodoksję jezuitów i wycofał się z seminarium. Jego celem było odkrywanie nowych pomysłów i zdobywanie nowych doświadczeń. Nie mógł tego osiągnąć w swoim kraju, gdyż Irlandia w tamtym czasie była zdominowana przez gorliwych katolików, którzy utrudniałby młodemu Josephowi Murphy'emu dążenie do swojego celu. W 1922 r. opuścił rodzinę i wyjechał do Nowego Jorku. Podróżował jako pasażer pokładowy na pokładzie RMS Cedric, płynącego z Liverpoolu w Anglii do portu w Nowym Jorku. Dzięki temu, że skończył studia chemiczne, pracował jak farmaceuta w Nowym Jorku.

Kariera Josepha Murphy'ego


Kiedy Stany Zjednoczone przystąpiły do II wojny światowej, Joseph Murphy zaciągnął się do wojska i został przydzielony do pracy jako farmaceuta w jednostce medycznej 88. Dywizji Piechoty. W tym czasie na nowo zainteresował się religią i zaczął intensywnie czytać o różnych wierzeniach duchowych. Po zwolnieniu z wojska postanowił nie wracać do kariery w farmacji, gdyż zmiany, jakie dokonały się w jego życiu, spowodowały zmianę jego przekonań i wierzeń. Josepha Murphy'ego bardzo interesowała kultura dalekiego wschodu, dlatego też podróżował do Indii i spędzał tam dużo czasu z indyjskimi mędrcami, ucząc się filozofii hinduskiej. Osobą, która miała szczególnie silny wpływ na Murphy'ego, był Thomas Troward, który był sędzią, a także filozofem, lekarzem i profesorem. Troward został mentorem Murphy'ego. Od niego nauczył się filozofii, teologii i prawa, ale także został wprowadzony do mistycyzmu, a zwłaszcza do porządku masońskiego.

Joseph Murphy – książki o świadomości, religii i filozofii


Joseph Murphy postanowił zostać mówcą i przekazać swoją szeroką wiedzę opinii publicznej. Ponieważ jego koncepcja chrześcijaństwa nie była tradycyjna i była sprzeczna z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi, więc założył swój własny kościół w Los Angeles. Mało mieszkańców Kalifornii było zainteresowanych nowym kościołem stworzonego przez Murphy'ego jednak poświęcenie i czas, jaki włożył w niego Joseph, przyniósł z biegiem czasu upragnione rezultaty. Do jego kościoła zaczęli gromadzić się ludzie, którzy zostali jego zwolennikami, ale także wierni, którzy przekazywali dalej nauki Murphy'ego. Doktor Murphy był zwolennikiem ruchu Nowej Myśli. Ruch ten został rozwinięty pod koniec XIX i na początku XX wieku przez wielu filozofów i głębokich myślicieli, którzy badali to zjawisko. Joseph Murphy napisał ponad 30 książek. Jego najsłynniejsza praca, Moc podświadomego umysłu, opublikowana po raz pierwszy w 1963 roku, stała się natychmiastowym międzynarodowym bestsellerem. Jego inne, również wyjątkowo popularne dzieła to Moc przyciągania bogactwa i Potęga podświadomości

Prywatne życie i śmierć Josepha Murphy'ego


W latach 50. Joseph Murphy ożenił się. Uzyskał doktorat z psychologii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Po śmierci jego pierwszej żony w 1976 r. ożenił się ponownie z jedną z wiernych swojego kościoła. Przeniósł się wraz ze swoją żoną do Laguna Hills w Kalifornii, gdzie zmarł w 1981 roku, mając 83 lata. Jego żona, dr Jean Murphy, kontynuowała prowadzenie jego kościoła wiele lat po śmierci swojego męża.
... ...
Zobacz więcej produktów