Krystyna Mirek książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Krystyna Mirek - biografia

Krystyna Mirek to polska autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, w których opowiada o codziennym życiu, za co pokochały ją czytelniczki. Głównymi bohaterkami jej powieści są kobiety, które mimo trudnych doświadczeń i licznych upadków, wciąż idą przez życie z podniesioną głową. Książki Krystyny Mirek są pozytywne i niosą czytelniczą nadzieję. Autorka ma na koncie niemal 40 powieści, z których większość gości na listach polskich bestsellerów.

Krystyna Mirek – życie


Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po studiach rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka polskiego. Jak wspominała w jednym z wywiadów, podczas gdy inni studenci chodzili z głową w chmurach i marzyli o karierze wielkich pisarzy, Krystyna Mirek chciała po prostu uczyć dzieci, co później w pracy sprawiało jej ogromną satysfakcję. Po latach potrzeba pisania zapukała jednak do jej drzwi, nieśmiało zagnieżdżając się gdzieś z tyłu jej głowy. Mimo odczuwania jej Krystyna Mirek z początku starała się ją ignorować, ze względu na natłok obowiązków domowych i zawodowych. To z tego powodu jej przygoda literacka zaczęła się tak późno, bo tuż przed czterdziestymi urodzinami. Alej jak to mówią, lepiej późno niż wcale! Krystyna Mirek postanowiła podjąć wyzwanie i dzięki ogromnemu wsparciu ze strony swojej rodziny, w 2011 roku zaoferowała czytelnikom swój debiut.

Pierwsze książki Krystyny Mirek


Pierwsza książka Krystyny Mirek nosi tytuł Prom do Kopenhagi, która stała się pierwszym tomem serii Przyjaźń, miłość, związki. Rok później na rynku wydawniczym pojawia się kolejna książka Krystyny Mirek z serii – Polowanie na motyle. Kariera autorki znacznie nabiera tempa, kiedy ze swoją trzecią powieścią, zgłasza się do innego wydawcy. Po zmianie wydawnictwa, książki Krystyny Mirek trafiają na listy bestsellerów, a ludzie pchają się drzwiami i oknami do każdej księgarni, żeby tylko zdobyć jej najnowszą pozycję. Czytelniczki pokochały nową autorkę i jej Pojedynek za czułość, pałającą z każdej strony i optymistyczne podejmowanie trudnych i ważnych tematów, które stały się charakterystyczne dla pióra Krystyny Mirek. Książki sprzedawały się w rekordowym nakładzie.

Krystyna Mirek – bibliografia


Bibliografia Krystyny Mirek jest niezwykle bogata w różnego rodzaju cykle i serie. Autorka dobrze zna swoje czytelniczki i wie, jak bardzo kochają one przywiązywać się do bohaterek i utożsamiać się z nimi. Na liście serii książek Krystyny Mirek jest bardzo popularny cykl Jabłoniowy Sad, dzięki któremu przeniesiemy się do uroczego domu Heleny i Jana, położonego na przedmieściach Krakowa. W skład serii wchodzą Szczęśliwy dom, Rodzinne Sekrety, Spełnione marzenia i Niespodzianki losu.

Krystyna Mirek – pisarka


Mimo że czytając, zagłębiamy się w nieraz niełatwe życie codzienne bohaterek książek Krystyny Mirek, pisarka, dzięki swojemu lekkiemu stylowi pisania bez wątpienia potrafi zagwarantować czytelnikom relaks i ucieczkę od własnych problemów na czas lektury. W twórczości, kierowanej głównie do kobiet, autorka prowadzi czytelniczki przez meandry nieraz niełatwej miłości, ukazując równocześnie jej dobre, jak i złe oblicza. Zaraża przy okazji spokojem i pozytywnymi emocjami, kierując do czytelniczek kojące przesłanie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 163 książek, których autorem jest: Krystyna Mirek. Dostępne formaty: miękka, pocket, pakiet.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: literatura piękna, sensacja, sensacja, nagrody literackie, pakiety, okazje do -60%, literatura piękna, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent, tydzień z ebookiem, pockety, wysyłka 24h, super okazje, biblioteczka rabatów Gandalfa, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Znak - najlepsze tytuły.

Na książki autora Krystyna Mirek mamy rabaty sięgające do 71%.
z6
Zobacz więcej produktów