SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Astrid Lindgren - biografia

Astrid Lindgren urodziła się 14 listopada 1907 roku w Vimmerby, zmarła 28 stycznia 2002 roku w Sztokholmie. Była szwedzką pisarką literatury dziecięcej, autorką ponad 20 powieści i opowiadań, a także sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Najbardziej znanymi powieściami w jej dorobku są Dzieci z Bullerbyn, cykl o Pippi (w polskiej wersji językowej Fizi) Pończoszance oraz Karlssonie z dachu. Lindgren pracowała jako stenotypistka, sekretarka w dziale radiowym Szwedzkiej Centrali Księgarskiej, asystentka redaktora Królewskiego Klubu Automobilowego oraz jako redaktorka książek dla dzieci w wydawnictwie.

Książki Astrid Lindgren o Pippi


W 1944 roku Astrid Lindgren postanowiła opisać przygody Pippi Pończoszanki – postaci wymyślonej przez jej kilkuletnią wówczas córkę Karin. Autorka porzuciła moralizatorstwo charakteryzujące ówczesną literaturę dla dzieci na rzecz humoru i fantazji, a świat swych książek tworzyła z mozaiki rzeczywistego tła społecznego i elementów ludowej fantastyki. To przyniosło jej ogromną sławę i miłość (małych i dużych) czytelników na całym świecie. Książki Astrid Lindgren o Pippi zostały przetłumaczone na 73 języki, a w 2000 roku łączna liczba wydanych egzemplarzy przekroczyła 10 milionów. Jej przygody zostały także zekranizowane.

Sukcesy Astrid Lindgren


Lindgren została nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami oraz na stałe wpisała się do kanonu literatury dziecięcej. Również w Polsce jej twórczość jest znana i ceniona – autorka otrzymała od polskich dzieci Order Uśmiechu, a w 1989 roku tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 129 książek, których autorem jest: Astrid Lindgren. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, Literatura piękna, komiks, Lektury szkolne, dla dzieci, Dla młodzieży, dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, Ferie z audiobookiem, audiobooki w podróży, audiobooki dla dzieci i młodzieży, lista bestsellerów wszech czasów, bestsellery wszech czasów, pakiety, Nasza Księgarnia, ebooki na ekranie, Nowości, Bestsellery, Strefa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Na książki autora Astrid Lindgren mamy rabaty sięgające do 40%.
... ...
Zobacz więcej produktów