SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Maciej Kraszewski - biografia

Maciej Kraszewski to urodzony w Sopocie autor książek, scenariuszy, a także reżyser i współtwórca wielu popularnych seriali, programów telewizyjnych oraz audycji radiowych. Zdobył uznanie m.in. za współtworzenie serialu komediowego Daleko od noszy, czy też programu Europa da się lubić. Jego najnowsze dzieło to udział przy powstawaniu filmu oraz napisanie powieści Johnny, poświęconej księdzu Janowi Kaczkowskiemu. Jest to prawdziwa historia przyjaźni Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego - recydywisty, a dziś szefa kuchni. Chwytająca za serce i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie innych światów i spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Maciej Kraszewski ubrał tę historię w słowa, tworząc niezwykłą opowieść o przyjaźni przestępcy i księdza. 

Maciej Kraszewski - przemysł filmowy


Maciej Kraszewski jako utalentowany reżyser i scenarzysta zdobył uznanie w polskim przemyśle filmowym. W serialu fabularnym Bracia jest odpowiedzialny za dialogi w wybranych odcinkach, wnosząc w ten sposób swój niepowtarzalny wkład w kreację postaci. Kraszewski włożył również swój wkład do tworzenia popularnego serialu Daleko od noszy. W tej produkcji pełnił funkcję reżysera i scenarzysty wybranych odcinków, wpływając w ten sposób na kształt fabuły serialu komediowego. Praca Macieja Kraszewskiego na planie polskich seriali cieszy się uznaniem ze strony widowni, która docenia jego oryginalne scenariusze czy dialogi. 

Maciej Kraszewski - nagrody


Mimo udziału w tworzeniu wielu seriali telewizyjnych, największą sławę Maciejowi Kraszewskiemu przyniosły książka oraz film Johnny. Produkcja, której Kraszewski tworzył scenariusz otrzymała prestiżową nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii najlepszy scenariusz w roku 2023 oraz zdobyła nagrodę Złoty Bilet przyznaną przez Stowarzyszenie Kina Polskie w roku 2022. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 3 książek, których autorem jest: Maciej Kraszewski. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, Religie i mitologie, nagrody literackie, literatura piękna, biografie, wspomnienia, Książki na prezent 🎁.

Na książki autora Maciej Kraszewski mamy rabaty sięgające do 36%.
... ...