SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Sławomir Koper - biografia

Sławomir Koper to współczesny polski pisarz, autor wielu książek historycznych, traktujących o wybitnych postaciach show-biznesu, a także redaktor kilku magazynów. Pracował jako publicysta i felietonista w wielu periodykach i portalach internetowych, jak „Uważam Rze”, „Do Rzeczy”, „Historia Do Rzeczy”, „Życie na Gorąco – Retro”, „Poznaj Świat” czy „Mówią Wieki”. Sławomir Koper jest także telewizyjnym ekspertem historycznym.  Sławomir Koper urodził się 21 listopada 1963 roku w Warszawie. Studia ukończył na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie otrzymał dyplom w 1991 roku. Jest więc on z wykształcenia historykiem. Po skończeniu studiów zajął się tworzeniem scenariuszy oraz działalnością publicystyczną. Aktualnie Sławomir Koper zamieszkuje w podwarszawskim Legionowie. Poza historią pasjonuje się muzyką oraz sportem.

Sławomir Koper - książki


W dorobku literackim Sławomira Kopera znajduje się wiele pozycji zaliczanych do kategorii literatura piękna, pamiętnik, autobiografia, biografia, literatura podróżnicza, reportaż, historia czy nauki społeczne. Pierwsze napisane przez niego książki dotyczyły historii antycznej. Jego debiutem literackim była wydana w 1997 roku książka ,,Tajemnice i sensacje świata antycznego". W tym samym roku opublikował jeszcze dwie inne książki poświęcone czasom starożytnym: ,,Miłość i polityka" oraz ,,Kobiety świata antycznego". Sławomir Koper stara się popularyzować wiedzę historyczną poprzez opisywanie często wyszukiwanych wątków z dziejów świata, które mogłyby zaciekawić czytelnika.  Sławomir Koper w szczególności upodobał sobie historię Polski, zwłaszcza okres II Rzeczpospolitej. I właśnie temu okresowi poświęcił najwięcej miejsca w swoich publikacjach  - jest autorem kilkunastu tomików z serii ,,Dwudziestolecie międzywojenne".  Dużą popularnością cieszyła się wydana w 2009 roku książka ,,Życie prywatne elit Drugiej Rzeczpospolitej", w której zamieścił ciekawostki z życia śmietanki towarzyskiej przedwojennej Polski. Zapoczątkowała ona serię publikacji poświęconych wydarzeniom i ludziom żyjącym w tym burzliwym okresie w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Sławomir Koper w swoich książkach nie unika drażliwych tematów, często stara się pokazać ważne osobistości w dziejach naszego kraju w sytuacjach życia codziennego. Autor wychodzi z założenia, że życie prywatne jest ważną częścią biografii każdego człowieka, nierzadko porusza więc tematy z reguły pomijane przez innych badaczy.  Jest przeciwnikiem tworzenia posagowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 175 książek, których autorem jest: Sławomir Koper. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, dla dzieci, biografie i wspomnienia, literatura faktu, publicystyka, Nauki humanistyczne, popularnonaukowe, Kultura i sztuka, dla dzieci, historia, dla młodzieży, okazje do -60%, biografie i wspomnienia, literatura piękna, literatura faktu i reportaż, literatura piękna, historia, humor, biografie, wspomnienia, dla dzieci i młodzieży, literatura popularnonaukowa, eseje, felietony i publicystyka, literatura faktu i reportaż, przewodniki, albumy, nauki humanistyczne, muzyka, wysyłka 24h, nauki humanistyczne, Nowości, Harde.

Na książki autora Sławomir Koper mamy rabaty sięgające do 62%.
... ...
Zobacz więcej produktów