SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Roman Kołtoń - biografia

Bez wątpienia możemy przyznać, że sport łączy ludzi. Emocje, rywalizacja, wspólne zwycięstwa i porażki scalają ze sobą rzesze kibiców. Odbiór interesujących nas wydarzeń sportowych ułatwiają dziś w dużej mierze komentatorzy oraz dziennikarze. Wśród grupy najpopularniejszych polskich dziennikarzy specjalizujących się w tej tematyce jest Roman Kołtoń. Publicysta może się pochwalić długoletnim doświadczeniem, w branży działa bowiem od przeszło trzech dekad. Wkład Kołtonia w rozwój treści dotyczących sportu jest nieoceniony; przez lata z jego pomocą powstawały programy o tematyce sportowej, głównie piłkarskiej, ponadto spod jego pióra wyszło wiele publikacji skierowanych do fanów futbolu. 

Roman Kołtoń – początki 


Roman Kołtoń urodził się na początku lat siedemdziesiątych w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Początkowo planował poświęcić się innej profesji; ukończył bowiem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Kołtoń zdecydował się iść za głosem serca i w 1988 roku rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Piłka Nożna”. Był to moment przełomowy w karierze dziennikarza, w następnych latach Roman Kołtoń pisał dla „Przeglądu Sportowego” oraz sportowego działu „Dziennika Dolnośląskiego”. Pracę komentatorską rozpoczął w 1995 roku w Canal+, pięć lat później dołączył też do ekipy Polsatu. Podczas kariery dziennikarskiej Kołtoń relacjonował największe wydarzenia piłkarskie. W jego komentatorskim dorobku znajdują się trzy mundiale: w 1998 we Francji jako korespondent „Przeglądu Sportowego”, w 2002 w Korei i Japonii i 2006 w Niemczech jako komentator Polsatu Sport. Ponadto dla wspomnianego Polsatu Sport komentował mecze Mistrzostw Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii.

Książki Romania Kołtonia – o czym pisze dziennikarz sportowy ?


Roman Kołtoń w książkach podejmuje tematykę piłkarską oraz biograficzną, dziennikarz jest autorem między innymi historii Zbigniewa Bońka, znakomitego polskiego piłkarza i byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzieła publicysty nie pomijają tematów tabu; Roman Kołtoń nie obawia się poruszać zagadnień dotyczących problemów polskiej reprezentacji, w książce Prawda o reprezentacji: Janas i Beenhakker obnażając kulisy problemów kadry. Największy sukces osiągnęła książka Bój o Euro 2016, w której Kołtoń opisał niesamowitą historię drogi Polaków do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 11 książek, których autorem jest: Roman Kołtoń. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Biografie i wspomnienia, Sport, biografie, wspomnienia, sport i rekreacja, Książki na prezent 🎁, Zysk, nowości, Nowości.

Na książki autora Roman Kołtoń mamy rabaty sięgające do 52%.
... ...