SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Holly Jackson - biografia

Holly Jackson to brytyjska autorka powieści z gatunku Young Adult. Najbardziej znana jest ze swojej serii A Good Girl’s Guide to Murder. Pierwsza część serii pod tytułem Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki została opublikowana w 2019 roku i zyskała wiele wyróżnień, między innymi nominację do YA Book Prize 2020. W 2022 roku Holly Jackson wydała swoją pierwszą samodzielną powieść zatytułowaną Five Survive, opublikowaną w Wielkiej Brytanii przez wydawnictwo Electric Monkey.

Biografia Holly Jackson 


Holly Jackson, autorka bestsellerowych książek z gatunku powieści młodzieżowych urodziła się w 1992 roku. Przyszła na świat w Buckinghamshire i tam też spędziła swoje dzieciństwo. Pasję do pisania i miłość do literatury wykazywała już od najmłodszych lat. Swoją pierwszą powieść napisała już jako piętnastolatka. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie w Nottingham, specjalizując się w literaturoznawstwie i kreatywnym pisaniu. Obecnie Holly Jackson mieszka w Londynie, do jej hobby zalicza się bicie rekordów w swoich ulubionych  grach wideo i wyszukiwanie błędów językowych wszędzie, gdzie to możliwe. 

Holly Jackson – książka, która stała się najlepszym debiutem z gatunku Young Adult 


Holly Jackson zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią pod tytułem Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki. Książka została okrzyknięta wręcz uzależniającym thrillerem dla młodych dorosłych. Opowiada historię Pippy Fitz-Amobi, która jako temat swojego ostatniego rocznego projektu w szkole, wybiera sprawę Andie Bell – nastoletniej uczennicy, zamordowanej przez swojego chłopaka pięć lat wcześniej. Dla wszystkich mieszkańców miasteczka sprawa jest jasna – policja wie, kto był sprawcą i zadbała o wymierzenie odpowiedniej kary. Pippa odkrywa jednak tajemnice, które ktoś w mieście desperacko stara się pozostawić w ukryciu. Wkrótce dziewczyna orientuje się, że przez zwyczajny szkolny projekt, ściągnęła na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. Książka Holly Jackson spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem czytelników i szybko uzyskała wysokie noty w rankingach. Otrzymała również wiele wyróżnień, między innymi nagrodę Niesamowite audiobooki American Library Association dla młodych dorosłych, nominację do nagrody Goodreads Choice Award w kategorii beletrystyka dla młodzieży oraz do nagrody YA Book Prize, została zwycięzcą roku w dziedzinie beletrystyki dla dzieci British Book Awards oraz najlepszą książką roku według Barnes and Noble. 

Seria A Good Girl’s Guide to murder Holly Jackson – kolejność tomów 


Widząc, jak duży sukces odniosła pierwsza powieść, Holly Jackson postanowiła kontynuować ją w formie serii. A Good Girl’s Guide to murder składa się z czterech tomów. Po pierwszej części – Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki sięgniemy po tom pod tytułem Grzeczna dziewczynka, zepsuta krew. Pippa Fitz-Amobi nagrywa podcast, na temat morderstwa, które wyjaśniła. Nie planuje jednak rozwoju kariery detektywistycznej. Ma dość zagadek i tajemnic, które otoczyły ją z każdej strony ostatnim razem. Niespodziewanie znika jednak jedna z najbliższych dziewczynie osób, a policja okazuje się bezradna. Pippa postanawia więc ponownie wkroczyć do akcji. Dzięki tej powieści Holly Jackson w 2021 roku zyskała drugą już nominację do YA Book Prize. Część trzecia to kontynuacja niesamowitej historii, zatytułowana As Good As Dead, po której powstał prequel – Kill Joy

Holly Jackson – wciągający thriller dla młodych dorosłych


W 2022 roku Holly Jackson wydała pierwszą książkę, niewchodzącą w skład bestsellerowej serii o przygodach Pippy. Five Survive to wciągający i trzymający w napięciu thriller, opowiadający o paczce przyjaciół, która postanawia wyjechać razem na ferie wiosenne. Nie mają jednak pojęcia, że w ich kamperze znajduje się morderca. Kiedy samochód rozpada się na odludziu, na którym żadne urządzenie nie potrafi wykryć zasięgu orientują się, że to nie był wypadek. Zostali uwięzieni w ciemnościach przez kogoś, kto najwyraźniej chce śmierci jednego z nich. Do świtu pozostaje jeszcze osiem godzin. Muszą dowiedzieć się, kto jest celem, a kto oprawcą. Nie wszyscy przetrwają jednak noc.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 14 książek, których autorem jest: Holly Jackson. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, kryminał, Dla młodzieży, dla dzieci i młodzieży, sensacja i literatura grozy, bestsellery wszech czasów, BookTok, Top 100 Gandalfa, Young Adult, Bestsellery.

Na książki autora Holly Jackson mamy rabaty sięgające do 35%.
... ...