SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Conn Iggulden - biografia

Conn Iggulden to pisarz pochodzący z Wielkiej Brytanii, którego główną domenę od lat nieprzerwanie stanowią powieści historyczne, wzbogacone o sporą dawkę literackiej fikcji. W dorobku angielskiego artysty znajduje się prawie 30 książkowych pozycji, w tym trzy niesamowicie poczytne i popularne na całym świecie serie historyczne: pięciotomowy cykl Imperator, pięcioczęściowa seria Zdobywca oraz trylogia Wars of the Roses.

Jak rozpoczęła się pisarska przygoda Conna Igguldena?


Conn Iggulden urodził się 24 lutego 1971 roku na Wyspach Brytyjskich. Jako syn angielskiego pilota, czynnie angażującego się w działania wojenne w czasie jednego z największych konfliktów XX wieku, II Wojny Światowej, Conn Iggulden od wczesnego dzieciństwa zafascynowany był zamierzchłymi czasami, w szczególności historią wiekowych podbojów, wielkich konfliktów i przełomowych bitew. Oprócz historii, Conn Iggulden od niepamiętnych czasów pasjonował się również literaturą. Szczególnym wyrazem jego zainteresowania tą dziedziną było podjęcie studiów na Uniwersytecie Londyńskim. Jako wybitny absolwent kierunku filologia angielska, dalsze kroki skierował w stronę oświaty — brytyjski artysta swoją oficjalną karierę zawodową rozpoczął w londyńskiej szkole katolickiej Haydon School, gdzie przez siedem lat spełniał się na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. Kształcąc młode umysły i nieustannie starając się rozbudzić w nich miłość do literatury, sam Conn Iggulden nigdy nie zapomniał o własnej pasji do pisania i każdą wolną chwilę poświęcał na rozwijanie swoich literackich umiejętności. Po kilkunastu latach takiego łączenia pracy z dodatkowymi zainteresowaniami, zdecydował się jednak porzucić wykonywany zawód i w pełni zająć się tworzeniem książek. Jego debiut — Bramy Rzymu — niesamowicie szybko zdobył ogromną popularność wśród angielskich czytelników, którzy pokochali jego twórczość i zaczęli domagać się więcej, a tym samym utwierdzili go w przekonaniu, że podjął naprawdę dobrą decyzję. Obecnie Conn Iggulden, razem ze swoją żoną i trójką uroczych dzieci, zamieszkuje hrabstwo Hertfordshire, położone we wschodniej Anglii i wiedzie spokojne życie zawodowego pisarza.

Parę słów o Bramach Rzymu autorstwa Conna Igguldena – książce, która zapoczątkowała literacką karierę angielskiego pisarza


Pierwsza książka Conna Igguldena, Bramy Rzymu to niesamowicie wciągająca i poruszająca powieść historyczna o dzieciństwie i młodości jednego z najbardziej znanych rzymskich polityków z czasów starożytności — Juliusza Cezara. Choć, jak przyznaje sam autor, w publikacji znajduje się zdecydowanie więcej fikcji niż rzeczywistych faktów z życia wielkiego wodza, czytelnicy i tak ogromnie cenią tę pozycję za wykreowanie niezwykłego klimatu i niewiarygodnie barwne przedstawienie historycznych realiów mieszkańców starożytnego Rzymu. Z powodu ogromnego sukcesu, jaki osiągnęła debiutancka książka Conna Igguldena na rynku literackim, brytyjski pisarz zdecydował się kontynuować fascynującą opowieść o dziejach Juliusza Cezara. W następnych latach spod jego pióra ukazały się cztery kolejne książkowe pozycje w tożsamej tematyce: Śmierć królów, Pole mieczy, Bogowie wojny i Krew Bogów, które łącznie z pierwszą częścią tworzą pięciotomową serię biograficzną rzymskiego dyktatora pod tytułem Imperator.

Conn Iggulden – audiobooki, książki, a może ebooki? Które z nich wybierzesz dla siebie?


W kolejnych latach swojej literackiej kariery Conn Iggulden poszerzył swoje książkowe portfolio zarówno o kolejne pozycje z gatunku prozy historycznej, jak i takie zaliczające się do literatury fantasy, czy nawet do kategorii książek dla dzieci i młodzieży! Obecnie na księgarnianych półkach, prócz książek o tematyce dziejów Imperium Rzymskiego, znajdują się także rewelacyjne i ogromnie cenione przez czytelników publikacje o krwawych podbojach króla Persji, XV-wiecznych opowieściach z epoki Tudorów oraz emocjonujących historiach z czasów wojen napoleońskich. Książki i audiobooki Conna Igguldena nie tylko stanowią doskonałą rozrywkę na wolne popołudnie, ale również są źródłem fascynującej wiedzy historycznej. W ofercie internetowego sklepu Gandalf.com.pl znajduje się ogromny wybór dzieł angielskiego autora zarówno w papierowej, jak i elektronicznej formie, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 19 książek, których autorem jest: Conn Iggulden. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, dla dzieci, Literatura piękna, fantastyka, Dla młodzieży, literatura piękna, historia, fantastyka, wysyłka 24h, Nowości.

Na książki autora Conn Iggulden mamy rabaty sięgające do 34%.
... ...