SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Katarzyna Grochola - biografia

Katarzyna Grochola urodziła się 18 lipca 1957 roku w Krotoszynie. Jest autorką scenariuszy, opowiadań, dramatów, felietonów oraz powieści obyczajowych i romantycznych. Zanim zajęła się zawodowo pisarstwem, pracowała jako salowa, pomoc cukiernika, asystentka w biurze matrymonialnym oraz korektorka.

Książki Katarzyny Grocholi


Jej felietony ukazywały się czasopismach „Marie Claire”, „Poradnik domowy”, „Pani” oraz w „Gracji”. Zadebiutowała w 1997 roku powieścią Przegryźć dżdżownicę. Największą sławę i rozpoznawalność przyniósł jej cykl powieści obyczajowych o miłosnych perypetiach Judyty Kozłowskiej, który nazywany był polską odpowiedzią na Dziennik Bridget Jones. Dwie książki Katarzyny Grocholi z tej serii: Nigdy w życiu! i Ja wam pokażę! doczekały się ekranizacji. W postać głównej bohaterki wcieliły się odpowiednio Danuta Stenka oraz Grażyna Wolszczak. Na podstawie Ja wam pokażę! powstał także serial telewizyjny o tym samym tytule, w którym Judytę zagrała Edyta Jungowska.

Sukcesy Katarzyny Grocholi


Grochola jest współscenarzystką znanych seriali telewizyjnych M jak miłość oraz Na dobre i na złe. Za dramaty Pozwól mi odejść oraz Kot mi schudł otrzymała nagrodę Tespis. Opublikowała także wraz z psychoterapeutą Andrzejem Wiśniewskim dwa wywiady-rzeki o charakterze poradnikowym: Związki i rozwiązki miłosne oraz Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie. Wzięła udział w XI edycji Tańca z gwiazdami, gdzie zajęła trzecie miejsce, co zwiększyło jej rozpoznawalność oraz pozwoliło na zaistnienie w polskim show biznesie.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 27 książek, których autorem jest: Katarzyna Grochola. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, sensacja, kryminał, literatura piękna, sensacja i literatura grozy, literatura faktu i reportaż, Literackie nowości 2023, Bestsellery.

Na książki autora Katarzyna Grochola mamy rabaty sięgające do 30%.
... ...