SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Anita Głowińska - biografia

Anita Głowińska to autorka, której nazwiska w polskiej literaturze nie wszyscy mogą kojarzyć, ale za to książki, jakimi zaskarbiła sobie sympatię czytelników, już na pewno! Mowa tutaj oczywiście o jednej z najpopularniejszych, bestsellerowych serii książek dla dzieci o wdzięcznym tytule Kicia Kocia. Mało kto wie, że Anita Głowińska nie tylko reprezentuje talent pisarski – jest również bardzo utalentowaną ilustratorką. Jej projekty okładek oraz ilustracji zdobiły np. książki wydawane w ramach kolekcji Cała Polska czyta dzieciom.

Anita Głowińska – życie prywatne


Urodziła się w pięknym Gdańsku, ale przez kilka lat mieszkała w Toruniu. Ukończyła tam studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej (jej opiekunem była znana oraz szanowana w świecie artystycznym prof. Maria Roznerska). Autorka sama w jednym z wywiadów przyznała, że bycie mamą nie leży w jej charakterze, ale odkąd urodziła córkę, a później syna, tylko oszalała na ich punkcie. Z tego powodu cała przestrzeń domowa była wypełniona dziecięcą literaturą różnego rodzaju, a kiedy po licznych zakupach księgarnianych, pękające w szwach półki nie wystarczały ani jej, ani dzieciom, Anita Głowińska zaczęła tworzyć sama. Jak powiedziała Zaczęłam pisać i ilustrować. Czasem tylko pisać, czasem tylko ilustrować. Jej publikacje to niezwykle liczna lista, ale przede wszystkim kolekcja Cała Polska czyta dzieciom oraz Kicia Kocia. O samej wdzięcznej kotce napisała już ponad 50 różnych tytułów.

Anita Głowińska – książki


Książki dla dzieci Anity Głowińskiej bawią i uczą – to chyba cecha, która najbardziej wyróżnia je na tle innych, dlatego tak wielu rodziców pokochało czytanie ich swoim pociechom i tak wiele pociech pokochało słuchanie o wspaniałych bohaterach. Nie bez powodu w tym momencie Głowińska jest jedną z najbardziej znanych polskich pisarek. Seria o Kici Koci to jeden z największych hitów wśród literatury dziecięcej ostatnich czasów. I pomyśleć, że wiele wydawnictw początkowo odrzuciło pomysł autorki… Najbardziej znane tytuły to Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?, Kicia Kocia na plenerze, Kicia Kocia idzie do dentysty czy Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!. Bohaterka uroczych książek Anity Głowińskiej z pięknymi, kolorowymi ilustracjami jest mała, ale jakże bystra. Z dziarskim nastawieniem poznaje świat, a podczas przygód towarzyszą jej wierni przyjaciele wraz z kochanymi rodzicami i dziadkami. Dzięki jej opowieściom, dotyczącym z reguły spraw natury codziennej, dzieci uczą się w prosty sposób, jak należy zachowywać się w określonych sytuacjach. Przykłady są tutaj skrajnie różne – od wizyty u dentysty po niebezpieczne rozmowy z nieznajomymi.

Anita Głowińska – ilustracje i przekłady książek


To jeden z nielicznych przypadków w polskiej literaturze, kiedy autor sam podejmuje się zilustrowania swoich utworów, a efekt końcowy osiąga przeogromny sukces. Kształty w książeczkach są stosunkowo duże, a kolory wyraziste, dzięki czemu książki Anity Głowińskiej nadają się do czytania nawet kilkunastomiesięcznym maluchom. Niedawno kilka pozycji przetłumaczono na język angielski, np. Kitty Kotty helps to clean czy Kitty Kotty cannot sleep. Można powiedzieć, że Kicia Kocia stała się kultowa wśród najmłodszych odbiorców. Od czasów pierwszego wydania, Anita Głowińska zgromadziła ich już ponad 50. Ulubiona Kotka dzieci nie tylko pojawia się na licznych gadżetach i półkach księgarnii, ale także czepkach czy kitlach lekarskich, by umilić najmłodszym stresujące wizyty w przychodniach czy szpitalach. O naklejkach dzielnego pacjenta także pamiętano! Anita Głowińska podkreśla jednak starannie, że pomimo ogromnego potencjału, nie przystaje na wszystkie propozycje producentów, pozostając w tej kwestii dość zachowawczą. Kicia Kocia to przecież moje trzecie dziecko – mówi.

Anita Głowińska – ciekawostki


Anita Głowińska pomaga czasem mężowi w projektowaniu plakatów, opakowań oraz katalogów dla firm przeróżnego rodzaju, np. banków albo Galerii Sztuki. Obecnie Anita Głowińska także mieszka w Gdańsku, razem z całą swoją rodziną. Lubi od czasu do czasu praktykować słodkie lenistwo, choć dzieci często jej w tym przeszkadzają. Stara się wtedy poświęcać im jak najwięcej czasu oraz uwagi. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z twórczością tej autorki. Na Gandalf.com.pl znajduje się wiele interesujących pozycji, które warto mieć w swojej biblioteczce, bez względu na wiek!

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 186 książek, których autorem jest: Anita Głowińska. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, nauki humanistyczne, Dla młodzieży, pakiety, Nauka języków, dla dzieci i młodzieży, Książki na prezent 🎁, bestsellery, książki na ekranie, wysyłka 24h, Nasza Księgarnia, Książki po ukraińsku, Kalendarze adwentowe, nowości.

Na książki autora Anita Głowińska mamy rabaty sięgające do 44%.
... ...
Zobacz więcej produktów