SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Tess Gerritsen - biografia

Tess Gerritsen urodziła się 12 czerwca 1953 roku w San Diego. Jej matka to imigrantka z Chin, zaś ojciec - Amerykanin pochodzenia chińskiego. Ukończyła medycynę ze specjalnością internistyczną na Uniwersytecie Kalifornijskim. Praktyki odbywała w Honolulu wraz z mężem. Pisać zaczęła dopiero na urlopie macierzyńskim. Zadebiutowała w 1987 roku powieścią pod tytułem Telefon po północy. Znana stała się jednak dopiero w 1996 roku za sprawą powieści Dawca. Tess Gerritsen od tamtej pory króluje na listach amerykańskich i europejskich bestsellerów. Wydała ponad 30 milionów egzemplarzy, a jej książki przetłumaczono na ponad 30 języków. Na podstawie cyklu powieści z detektyw Rizzoli i patologiem sądowym Isles wyprodukowano serial, który w Polsce nosi tytuł Partnerki. Docenił ją sam Stephen King, uznając Tess Gerritsen za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych. Jest laureatką wielu nagród, między innymi: Romance Writers of America w 2002 r. za Chirurga, Nero Award w 2006 r. za Autopsję, a także była nominowana do Edgar Award i Macavity Award.

Tess Gerritsen – książki o zadziwiających napadach


Tess Gerritsen książki pisze głównie z gatunku romansów kryminalnych oraz thrillerów medycznych. Jedną z jej najpopularniejszych powieści jest Autopsja, należąca do serii Rizzoli i Isles. Opowiada o tajemniczym napadzie, który ma miejsce w szpitalu. Jane Rizzoli oczekuje na narodziny córeczki, zaś Laura Isles nieskutecznie reanimuje kobietę, która wkrótce powstaje z kostnicy. To właśnie ona terroryzuje personel szpitala oraz zabija ochroniarza. Laura ma podwójne zadanie do wykonania: uratować przyjaciółkę przed śmiercią z rąk tej kobiety oraz obronić swoje dobre imię, by nie zostać uznaną za winną całej tej sytuacji. Nagle jednak sprawę przejmuje FBI. Jak zakończy się ta historia? Sprawdź sam, czytając Tess Gerritsen książki.

Książki Tess Gerritsen o brutalnych morderstwach


Książki Tess Gerritsen to także tytuł Chirurg. Powieść ta stanowi początek cyklu o Jane Rizzoli i Laurze Isles. Opowiada o seryjnym mordercy, który poluje na samotne, młode kobiety w Bostonie. Przez media określany jest jako Chirurg, ponieważ z zadziwiającą precyzją morduje poprzez usuwanie swoim ofiarom macic bez żadnego znieczulenia. Według ustaleń policji, podobne zabójstwa zdarzały się już dwa lata wcześniej, jednak sprawca został zastrzelony przez lekarkę Carherine Cordell, której udało się uratować. Teraz, na wieść o morderstwach, znów odczuwa lęk przed podobną traumą. Czy uda jej się również tym razem ujść z życiem? Dowiesz się tego, czytając książki Tess Gerritsen! A jeśli szukasz podobnych powieści, które trzymają w napięciu od początku do końca, szukaj thrillerów na Gandalf.com.pl.

Tess Gerritsen ebooki


Tess Gerritsen ebooki to, między innymi, tytuł Skalpel. Również przedstawia bohaterów serii Rizzoli i Isles. Przedstawia historię brutalnych zbrodni, podczas których mężczyźni zmuszani są na patrzenie cierpienia swoich żon, które są porywane i zabijane. Podejrzewany jest Warren Hoyt zwany Chirurgiem, jednak został on niedawno aresztowany. Oznaczać to może tylko jedno - na wolności grasuje jego następca. W sprawę angażuje się detektyw Jane Rizzoli, której śledztwo przerywa zaangażowanie rządu Stanów Zjednoczonych i agent specjalny Gabriel Dean. Tess Gerritsen ebooki dostępne są na Gandalf.com.pl w dwóch formatach: mobi oraz epub, by czytelnik mógł dopasować je do swojego czytnika. Wybieraj spośród naszej oferty tytułów tej wybitnej pisarki i ciesz się lekturą!
... ...
Zobacz więcej produktów