SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Liliana Fabisińska - biografia

Liliana Fabisińska jest polską pisarką i dziennikarką, znaną głównie z książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Wielką popularność w tej dziedzinie jej twórczości przyniosły jej przede wszystkim dwie serie książkowe: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą oraz Klinika pod Boliłapką. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla nastolatek, natomiast drugi ze wspomnianych cykli Liliany Fabisińskiej, został napisany z myślą o najmłodszych czytelnikach i czytelniczkach. W ostatnich latach bibliografia tej autorki powiększyła się również o kilka świetnych powieści obyczajowych z wątkiem kryminalnym w tle.

Liliana Fabisińska – życie prywatne


Przyszła autorka bestsellerów urodziła się 16 lutego 1971 roku. Studiowała nie tylko w Polsce, ale i w Republice Południowej Afryki. W ten sposób Liliana Fabisińska zdobyła wykształcenie pedagogiczne oraz… kryminologiczne. Zapewne właśnie dlatego tak dobrze radzi sobie z tworzeniem wątków sensacyjnych i kryminalnych podczas pisania swoich powieści. Po studiach Liliana Fabisińska rozpoczęła karierę dziennikarską, wiążąc się z czasopismem Na Przełaj. Później pracowała między innymi jako redaktor naczelna pisma Filipinki oraz reporterka Pani Domu. Liliana Fabisińska jest również autorką sztuk teatralnych. Napisała między innymi Kiwanie Koziorożca, Internautkę, Czterdziestkę oraz List do Mikołaja. Sztuki te zdobyły uznanie wśród krytyków i widzów, dzięki czemu Liliana Fabisińska stała się laureatką nagrody Poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka, nagrody im. Stanisława Grochowiaka oraz nagrody w konkursie My, młodzi XX wieku. Prywatnie Liliana Fabisińska uchyla rąbka swoich tajemnic i zdradza czytelnikom, że uwielbia podróżować (a już szczególnie tam, gdzie jest morze, dobra kawa i ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi historiami). Na liście jej ulubionych wycieczek jest Hel, Bornholm, Kreta, Sycylia oraz Przylądek Dobrej Nadziei.

Pierwsze kroki Liliany Fabisińskiej na rynku książki


Liliana Fabisińska zaczęła spełniać się twórczo jako autorka powieści młodzieżowych. Jedną z najdłuższych i najlepiej rozpoznawalnych serii autorki jest Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Opowiada ona o czterech gimnazjalistkach, które poznają się po rozpoczęciu nauki w nowej szkole. Dziewczyny szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, zakładając Sekretne Siostrzane Bractwo Zeta i razem przeżywając bardzo nietypowe przygody. Seria składa się aż z piętnastu części. Młode czytelniczki, które miały okazję rozpocząć książkową podróż z serią Liliany Fabisińskiej przyznają, że nie znają lepszych autorów książek z tej kategorii. Pierwsza część cyklu, zatytułowana Burza z piorunami oraz jej kontynuacje zdobyły ogromną popularność wśród nastolatek.  Liliana Fabisińska zdaje się znać polską młodzież na wylot. Doskonale wie, czego oczekują młodzi czytelnicy i w jaki sposób ukształtować fabułę, aby została w ich pamięci na długi czas.

Obyczajowe książki Liliany Fabisińskiej


Również nieco starsi czytelnicy z pewnością znajdą coś dla siebie wśród książek Liliany Fabisińskiej. Po niezwykle udanym debiucie pisarskim w kategorii książek dla dzieci i młodzieży autorka postanowiła zaistnieć również na rynku książek obyczajowych. Zrobiła to jak zwykle ze świetnym skutkiem, tworząc książki, porywające czytelników i czytelniczki w każdym wieku. Do popularnych powieści obyczajowych Liliany Fabisińskiej należą między innymi Z jednej gliny oraz Śnieżynki. Nie da się również przejść obojętnie obok znakomitego cyklu Jak piez z kotem, opowiadającym o dwóch bardzo bliskich sobie ale i zupełnie różnych bohaterkach Ninie – młodej bizneswoman oraz Natalii – sympatycznej emerytce, zakochanej w roślinach. W skład serii wchodzi Sanatorium pod zegarem, Weranda na Czarcim Cyplu oraz Zielarnia nad Sekwaną. Autorka w niezwykle naturalny sposób splata wątki obyczajowe z kryminalnymi, dzięki czemu fabuły jej powieści stają się niezwykle dynamiczne i wciągające.

Liliana Fabisińska – książki w wersji cyfrowej


W naszym sklepie internetowym na Gandalf.com.pl znajdziecie zarówno tradycyjne wersje papierowe, jak i wygodne formy cyfrowe książek Liliany Fabisińskiej. Audiobooki, czyli książki w formie czytanej to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować z dobrą historią nawet podczas prowadzenia samochodu lub w czasie podróży w zatłoczonym autobusie, gdzie nie sposób spokojnie zająć miejsca z książką. Dzięki nim możecie w dowolnym momencie wsłuchiwać się w powieści Liliany Fabisińskiej. Ebooki natomiast dzięki możliwości otwarcia na dowolnym urządzeniu, dadzą Wam dodatkowy czas z książką poza domem, bez konieczności noszenia papierowej wersji ze sobą.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 75 książek, których autorem jest: Liliana Fabisińska. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, literatura piękna, sensacja, kryminał, nagrody dla uczniów, dla młodzieży, pakiety, literatura piękna, literatura piękna, dla dzieci i młodzieży, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, audiobooki w podróży, Znak, pakiety, Nowości.

Na książki autora Liliana Fabisińska mamy rabaty sięgające do 66%.
... ...
Zobacz więcej produktów