SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Hernan Díaz - biografia

Hernan Díaz to urodzony w 1973 roku w Buenos Aires argentyński pisarz i autor, między innymi powieści W oddali, która pozwoliła zdobyć mu tytuł finalisty Nagrody Pulitzera w 2018 roku w kategorii fikcja. Książka opowiada o młodym szwedzkim imigrancie, który trafił zupełnie sam, bez środków do życia do oddalonej od swojego rodzinnego kraju Kalifornii. Chłopiec przemierza kraj w poszukiwaniu swojego brata. Spotyka na swojej drodze ludzi, którzy uciekają na zachód, w odwrotnym kierunku niż zmierza on sam. Hernan Díaz w swojej książce konfrontuje czytelnika z poczuciem samotności i sile przetrwania. Dzięki niezwykle plastycznemu językowi, jakim posługuje się pisarz, czytelnik z łatwością odnosi wrażenie, że znajduje się w samym centrum opisywanych wydarzeń i towarzyszy głównemu bohaterowi w jego podróży.

Hernan Díaz – droga do sukcesu


Hernan Díaz jest argentyńskim pisarzem. Urodził się w Buenos Aires, a wychowywał w Szwecji. Większość swojego dorosłego życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Hernan Díaz był również stypendystą programów w Centrum Cullmana dla Naukowców i Pisarzy prowadzonej przy Bibliotece Publicznej w Nowym Jorku oraz Centrum Bellagio Fundacji Rockefellera. Opublikował dwie powieści (W oddali oraz Trust), które przetłumaczono na 20 języków, a jego opowiadania i eseje publikowały, między innymi magazyny The Paris Review, Granta, Playboy, The Yale Review oraz McSweeney’s.  

Hernan Díaz – książki i nie tylko


Poza pisaniem Hernan Díaz pełni jednocześnie funkcję dyrektora Instytutu Kultur Latynoamerykańskich i Iberyjskich na Uniwersytecie w Kolumbii, jest również redaktorem naczelnym hiszpańskojęzycznego czasopisma akademickiego poświęconego literaturze i kulturze Revista Hispánica Moderna. Szeroko pojęta kultura, sztuka oraz literatura to dziedziny, którym najwięcej czasu i pracy poświęca Hernan Díaz. Książki i eseje to tylko część z pracy, jaką wykonuje, jednak z pewnością niezwykle satysfakcjonująca, bo przynosząca pisarzowi nagrody. Poza trafieniem do finału Nagrody Pulitzera Hernan Díaz otrzymał jeszcze w 2019 roku Whiting Award w kategorii fikacj. Whiting Award to amerykańska nagroda, która co roku wyróżnia dziesięciu wschodzących i obiecujących twórców w dziedzinie literatury beletrystycznej, literatury faktu, poezji oraz sztuk teatralnych. 

Hernan Díaz – najpopularniejsze dzieło pisarza


W oddali to powieść, która przyniosła Hernanowi Díazowi rozgłos w wielu krajach, także europejskich, w tym również w Polsce. To historia młodego szwedzkiego chłopca, który musi przemierzyć obcy dla siebie kraj i zmierzyć się z doskwierającą samotnością. Chłopiec nie ma przy sobie nic, nie zna nawet języka kraju, w jakim się znajduje. Na swojej drodze spotyka przeróżne osoby, te dobre i te mniej dobre. Są to ludzie w różnej sytuacji życiowej, finansowej i rodzinnej. W oddali to pełna emocji powieść drogi, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Jest to książka niełatwa, wzbudzająca wiele emocji i skłaniająca do refleksji. To prawdziwa literacka uczta.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 2 książek, których autorem jest: Hernan Díaz. Dostępne formaty: twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Literatura piękna, W.A.B..

Na książki autora Hernan Díaz mamy rabaty sięgające do 31%.
... ...